Jak wybrać malakser?

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 0 Flares ×

Brakuje ci inspiracji w kuchni? To nic dziwnego – przy codziennym gotowaniu posiłków łatwo popaść w monotonię. Dlatego aby urozmaicić przygotowane przez siebie dania, zaopatrz się w akcesoria kuchenne, dzięki którym wykonasz jeszcze smaczniejsze potrawy. Jednym z nich jest malakser i poniżej znajdziesz wskazówki, które pomogą ci wybrać odpowiedni model tego wszechstronnego urządzenia kuchennego.

Malakser to uniwersalne urządzenie, które w zasadzie może zastąpić klasyczny robot kuchenny. Ma on bowiem zamontowane specjalne noże i tarki, za pomocą których pokroisz, posiekasz, zmielisz lub rozdrobnisz warzywa, owoce, mięso, a także wymieszasz ciasto czy ubijesz pianę. Jego zastosowanie znacznie przyspieszy zatem gotowanie, zwłaszcza na tak żmudnym etapie, jak np. krojenie ziemniaków na frytki. Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń tego typu, dlatego wybór konkretnego modelu może przysporzyć wiele problemu – oto garść informacji, które ułatwią ci poszukiwania.

Najważniejsze parametry

Kenwood Barcelona KMX80 z

Na początek zwróć uwagę na moc urządzenia. To właśnie od niej zależeć będzie bowiem, czy będziesz mógł siekać i rozdrabniać twarde produkty np. ziemniaki w całości czy mielić kostki lodu. Urządzenie, które w zupełności sprawdzi się w zwyczajnym domowym użytku powinno mieć przynajmniej 1000 W. Kolejnym parametrem, który powinieneś zweryfikować jest liczba obrotów na minutę – im wartość ta jest wyższa, tym szybciej rozdrobnisz produkty spożywcze.

Wyposażenie

zelmer

Warto także wybrać malakser wyposażony w maksymalnie dużą przystawkę, czyli zasobnik, do którego będziesz wkładał warzywa czy owoce. Im będzie on większy, tym więcej czasu zaoszczędzisz, ponieważ nie będziesz musiał wstępnie rozdrabniać produktów spożywczych. Przykładowo malakser Zelmer posiada przystawkę wygodną w użytkowaniu.

Ponadto im więcej przystawek, tym lepiej. Istnieją bowiem końcówki, które świetnie sprawdzają się do mielenia mięsa, inne z kolei do warzyw, a jeszcze inne wykorzystasz do przygotowania domowych lodów. Warto także zadbać o to, aby w zestawie znajdowały się zamienne ostrza i tarki.

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 0 Flares ×

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>