Bio Robot Refrigerator – lodówka przyszłości

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 0 Flares ×

Jedno z podstawowych urządzeń AGD w Twojej kuchni to lodówka. Obecnie na rynku istnieje mnóstwo rodzajów i odmian lodówek. Od małych i białych, do dużych i kolorowych. Konkurencyjne marki prześcigają się w dostarczeniu klientowi tego, czego sobie tylko zapragnie,często zachwycając swoim designem. Firma Electrolux jest jedną z takich firm. Dodatkowo od 10 lat organizuje globalny konkurs pod nazwą Electrolux Design Lab, dotyczący zaprojektowania nowoczesnych urządzeń dla gospodarstwa domowego. Podczas edycji z 2010 roku, jeden z finalistów wpadł na genialny pomysł dotyczący lodówki.

Nowoczesna lodówka pod nazwą Bio Robot Refridgerator zamiast zimnego powietrza znajdującego się wewnątrz urządzenia, wypełniona jest zielonym biopolimerowym żelem. Substancja jest bezzapachowa, nieklejąca i nietoksyczna. Dzięki braku półek, drzwi czy kompresora, żel wypełnia całą przestrzeń lodówki, sprawiając tym samym, że na czterokrotnie mniejszej powierzchni, zyskuje tyle samo miejsca do chłodzenia co standardowa lodówka. Do tego, zużywa ona bardzo małą ilość energii, ponieważ technologia chłodzenia oparta jest o światło. Lodówka podłączona jest do wysokowydajnego panelu słonecznego zapewniającego energię dla uruchomienia i podtrzymywania systemu chłodzącego. Tym samym zużywa tyle samo energii, gdy jest pełna i gdy jest niezapełniona. W wyjątkowych momentach niemożliwości jej działania, Bio Robot Fridge posiada także mały akumulator. Lodówka pracuje bardzo cicho, nie wydając żadnych dźwięków.

Produkty wkładane do żelu mogą układać się w pionie, poziomie, ukosie. Wytwarzające się wokół nich osobne kapsuły dbają o produkt i zapobiegają przechodzenie zapachu z jednego produktu na drugi. Inteligentna lodówka także sama dobiera odpowiednią temperaturę do każdego produktu. Aby sięgnąć po wybrany produkt, wystarczy tylko włożyć rękę do lodówki poprzez przednią powłokę i wyciągnąć produkt na zewnątrz.

Lodówka o wymiarach 700 mm szerokości, 230 mm głębokości i 2000 mm wysokości, może być postawiona poziomo, pionowo a przypadku zerowej grawitacji nawet na suficie! W miarę zapełnienia lodówki, powierzchnia wypełniona żelem będzie się naturalnie rozszerzać od zupełne płaskiej do wypukłej.

Dla niektórych substancja żelowa może stwarzać dziwne odczucie, jednak dla większości jest to pozytywny aspekt. Inną rzeczą, która może się nie spodobać, jest to, że jednak produkty są widoczne z zewnątrz i mimo miłej dla oka zielonej substancji, czasem może wydawać się to nieestetyczne. Poza tym lodówka idealnie łączy biały i zielony kolor, wprawiając w zachwyt, każdego, nawet najbardziej specyficznie nastawionego do nowości człowieka. Ponadto pięknie wkomponuje się w każdą kuchnię.

 Lodówka nie jest dostępna jeszcze w sklepach. Z niecierpliwością czekamy na pojawienie się jej w naszym życiu.

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 0 Flares ×

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>