Nowe modele lodówek Samsung z fabryki we Wronkach do sklepów w całej Europie

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 0 Flares ×

Samsung rozszerza swoje portfolio urządzeń AGD. Już wkrótce do sprzedaży w Europie trafią nowe modele lodówek z popularnej serii Grand oraz lodówki typu side-by-side. Urządzenia produkowane są w fabryce pralek i lodówek firmy Samsung we Wronkach pod Poznaniem.

Oszczędność, ergonomia i styl – to cechy charakterystyczne nowych modeli lodówek firmy Samsung, które już wkrótce zostaną wprowadzone do sprzedaży w Europie. W urządzeniach zastosowano szereg rozwiązań, które zapewniają doskonałe warunki przechowywania żywności i lepszą organizację produktów spożywczych we wnętrzu lodówki. Dzięki zastosowaniu specjalnych systemów oraz technologii, nowe lodówki są przyjazne środowisku.

Lodówki z serii Grand z dolnym zamrażalnikiem

Nowe lodówki z cenionej serii Grand Wide Combi z zamrażalnikiem o dużej pojemności produkowane są w fabryce firmy Samsung we Wronkach. Modele z serii Grand z 2011 roku cenione są w całej Europie ze względu na dużą wygodę ich użytkowania, pojemność oraz design.1 Na sukces tych produktów na naszym kontynencie pracują Europejskie Centrum Badawcze w Stuttgarcie, centra designu w Londynie i Mediolanie, a także fabryka pralek i lodówek we Wronkach pod Poznaniem, w której produkowane są między innymi lodówki z serii Grand oraz pralki Samsung Eco Bubble.

Lodówki z serii Grand Wide Combi spełniają oczekiwania europejczyków ze względu na praktyczne korzyści wynikające z zastosowania w ich produkcji autorskiej technologii Eco Slim™. Dzięki niej ograniczono grubość ścian lodówek przy zachowaniu doskonałych właściwości izolacyjnych, ograniczając zużycie energii oraz zwiększając jednocześnie ich pojemność. Obecnie, w zależności od modelu może ona sięgać aż do 440 litrów. Jednym z praktycznych rozwiązań jest też składana półka, którą można rozłożyć na pełną głębokość albo oprzeć o ścianę lodówki, aby zmieścić wyższe pojemniki.

Lodówki z serii Grand Wide Combi są przyjazne dla środowiska dzięki klasie energetycznej A++. Jest to zasługą rozwiązania Samsung Smart Eco System™, które wykorzystuje system czujników mierzących temperaturę oraz unikatowy, samoregulujący się kompresor Digital Inverter, utrzymujący stałą temperaturę wewnątrz lodówki. Zastosowanie systemów Samsung Smart Eco System™ oraz Eco Slim™ pozwoliło zwiększyć wydajność chłodzenia i ograniczyć pobór mocy, powodując jednocześnie, że urządzenie jest praktycznie bezgłośne. Nowe lodówki o interesującym designie będą też wyposażone w niebieski wyświetlacz LED na frontowych drzwiach oraz w jaśniejsze, zmodernizowane oświetlenie LED, które zużywa o 75% mniej energii niż tradycyjne oświetlenie, a jednocześnie oświetla każdy zakątek lodówki, co ułatwia wyszukiwanie potrzebnych produktów.

Użytkownicy lodówek z seria Grand Combi znajdą też w nich wąski dozownik wody oszczędzający miejsce, kostkarkę do lodu oraz wygodne uchwyty stanowiące dodatkowy akcent wzorniczy.

Lodówki z serii G Wide Combi będą dostępne w Europie od września 2012 roku.

Nowa lodówka z serii H: HM12

Lodówkę Samsung HM12 zaprojektowano specjalnie z myślą o potrzebach europejskich konsumentów. To pierwsza lodówka side-by-side produkowana w zakładzie Samsung Electronics Poland Manufacturing, reprezentująca przełom w wytwarzaniu domowego sprzętu firmy Samsung w naszym regionie.

Pierwsza lodówka side-by-side wytwarzana fabryce we Wronkach oferuje innowacyjne rozwiązania przestrzenne, doskonałą izolację, cieńsze ścianki i wyższą klasę energetyczną A++. Są one także wyposażona w jasne i wygodne oświetlenie LED, a także w nowy ekran dotykowy oraz nowoczesne wnętrze z ulepszonymi pojemnikami, półkami i obejmami. Dzięki zastosowaniu rozwiązania Twin Cooling Plus®, nowe lodówki pozwalają przedłużyć świeżość produktów. HM12 została wyposażona w oddzielne systemy chłodzenia w chłodziarce i zamrażalniku, co zapewnia precyzyjną kontrolę temperatury i wilgotności oraz zapobiega mieszaniu się zapachów. Nowe lodówki HM12 z Wronek będą dostępne w wielu wersjach, na przykład z dozownikiem wody i lodu lub bez oraz w różnych opcjach kolorystycznych pasujących do różnych stylów kuchni.

Nowa lodówka HM12 będzie dostępna w Europie w maju 2012 r.

Fabryka Samsung we Wronkach

Sektor AGD to jedna z kluczowych kategorii w strategii rozwoju firmy Samsung w Europie. Realizując jej postanowienia koreański koncern zdecydował się w 2010 r. na kupno fabryki urządzeń AGD we Wronkach. Inwestycja pozwala firmie Samsung na wprowadzanie na rynek europejski pralek i lodówek, skrócenie czasu dostaw produkowanych urządzeń oraz w znaczący sposób zwiększa wydajność globalnej produkcji tej kategorii produktowej. Fabryka we Wronkach wpływa także na rozwój gospodarczy oraz zwiększenie zatrudnienia w regionie województwa wielkopolskiego. W związku z realizowanym projektem powstało ponad 1000 nowych miejsc pracy, głównie dla mieszkańców z okolic Wronek, ale również Szamotuł, Czarnkowa, Poznania i Piły. Fabryka we Wronkach posiada jedną z najnowocześniejszych linii produkcyjnych w branży, a produkowane w niej urządzenia trafiają do wszystkich krajów europejskich, a także do Rosji, północnej Afryki (między innymi do Maroka, Tunezji i Egiptu) oraz na Bliski Wschód do Iranu i Izraela.

1 Na podstawie badań konsumentów zleconych przez Samsung i przeprowadzonych w Wielkiej Brytanii, Francji i Niemczech przez firmę Discovery Research Limited i jej partnerów.

2 Na podstawie badań konsumentów zleconych przez Samsung i przeprowadzonych w Wielkiej Brytanii i Francji przez firmę Holden Pearmain w 2011 r.

3 Na podstawie zbiorczych danych GFK, listopad 2011 r.

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 0 Flares ×

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>