Telewizor OLED – czym jest i czy warto go kupić

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 0 Flares ×

Uwielbiasz oglądać filmy, a na kolejne epizody ulubionego serialu czekasz z niecierpliwością? Jeśli jesteś prawdziwym kinomaniakiem to z pewnością wiesz, jak duży wpływ na jakość rozrywki ma rodzaj telewizora. Na rynku dostępnych jest wiele modeli telewizorów, wykonanych w różnych technologiach, dlatego dziś pod lupę bierzemy telewizory OLED. Oto garść najważniejszych informacji na ich temat, które mogą cię przekonać do wyboru właśnie tej technologii.

Telewizory oferują coraz lepszą jakość wyświetlanego obrazu, a niezwykle popularne jeszcze kilka lat temu odbiorniki plazmowe, odchodzą już powoli do lamusa. Świetną alternatywą dla nich są odbiorniki OLED. Odbiorniki tego typu są wyposażone w matrycę złożoną z organicznych diod led, które same emitują światło. Dzięki temu każdy piksel wyświetlanego obrazu świeci samodzielnie i w efekcie uzyskana jakość jest znacznie wyższa, niż np. w technologicznie zbliżonych telewizorach LED. Nie wymagają one dodatkowego podświetlenia, dlatego też są cienkie. Jakie są jednak najważniejsze zalety i wady tego typu odbiorników?

Zalety

set-top-boxes-828550_1280

Odbiorniki tego typu cechują się bardzo dużym kątem widzenia. Oznacza to, że użytkownicy oglądający wyświetlany obraz z różnych miejsc i pod różnym kątem, uzyskują taką samą jakość. W rezultacie oznacza to, że siedząc nawet w pewnym oddaleniu oraz z boku od telewizora, będziesz dobrze widział obraz. Ma to szczególne znaczenie zwłaszcza w wypadku bardzo dużych odbiorników, jak np. 65-calowy lg oled.

Telewizory OLED wyświetlają pełną gamę barw, dlatego świetnie odwzorowują kolory oraz głęboką czerń. Kolejną ich zaletą jest bardzo krótki czas reakcji, który wynosi setne części sekundy, dzięki czemu możliwe jest oglądanie nawet dynamicznie zmieniającego się obrazu w znakomitej jakości. Ponadto dzięki temu, że telewizory OLED są cienkie, mogą one przybierać również formę zakrzywionych ekranów. Pozwala to na uzyskanie głębi obrazu oraz bardziej realistyczne przeżycia.

Wady

laptop-2559741_1280

Jak każde urządzenia elektroniczne, telewizory OLED mają również pewne wady. Jest to przede wszystkim wrażliwość na wilgoć. Użytkowanie takiego telewizora w mocno zawilgoconym pomieszczeniu szybko doprowadzi do jego awarii. Kolejnym minusem jest wysoka cena telewizorów OLED, zwłaszcza w porównaniu z ich odpowiednikami wykonanymi w technologii LED.

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 0 Flares ×

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>