Najlepsze ciśnieniomierze, czyli jakie – przegląd modeli

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 0 Flares ×

Ciśnieniomierz to niewątpliwie jeden z ważniejszych sprzętów AGD w domu każdej starszej osoby. Dzięki niemu możliwe jest stałe kontrolowanie ciśnienia krwi w zaciszu domowym. Z racji tego, że coraz więcej osób w podeszłym wieku (ale nie tylko) ma problemy ze zdrowiem i nie zawsze może udać się do lekarza w celu kontroli ciśnienia, urządzenie to zawsze powinno być pod ręką.

Ciśnieniomierz jest urządzeniem, które mierzy ciśnienie oraz tętno. Te dwa pomiary są niezwykle ważne z kilku względów. Regularne pomiary ciśnienia związane są m.in. z zapobiegnięciem stwardnienia tętnic, a w konsekwencji udaru lub zawału serca (do tego prowadzi nadciśnienie) lub omdleń, zaburzeń rytmu serca czy chorób neurologicznych (jak ma to miejsce przy zbyt niskim ciśnieniu). Z racji tego, że w domu czujemy się swobodniej niż u lekarza, pomiary będą prawidłowe i rzeczywiste.

Jeśli właśnie stoisz przed wyborem ciśnieniomierza, poniżej przedstawiono kilka modeli, które warto wziąć pod uwagę.

Tech-Med TMA-8000
Pierwszy model to Tech-Med TMA-8000. Jest to naramienny automatyczny ciśnieniomierz, który cechuje się wyjątkową dokładnością i prostą obsługą. Zaletą tego urządzenia jest mierzenie ciśnienia z obrębu ramienia – daje to bardziej precyzyjny pomiar niż w przypadku ciśnieniomierzy nadgarstkowych. Co więcej, ciśnieniomierz działa automatycznie – wystarczy jeden przycisk, by urządzenie rozpoczęło pracę – jest to szczególnie dogodne dla osób starszych, które mogłyby mieć problem z pompowaniem tzw. gruszki. Ciśnieniomierz sprawdzi się nie tylko przy najważniejszych pomiarach. Może on również wykryć np. objawy arytmii. Niemałą zaletą sprzętu jest jego pamięć. Urządzenie wyświetla do 60 ostatnich pomiarów. Do każdego z nich dołączana jest data oraz godzina pomiaru. Urządzenie zasilane jest czterema bateriami AA.

Tech-Med TMA-8000

źródło zdjęć: sklep.techmed.pl

Braun BPW4100C
Drugą propozycją jest ciśnieniomierz Braun BPW4100C. Jest to automatyczne urządzenie, które mierzy ciśnienie z nadgarstka – jest to propozycją dla tych osób, dla których pomiar naramienny nie jest komfortowy. Zaletą sprzętu jest to, że za sprawą wskaźnika prawidłowego ustawienia pozycji ręki do pomiaru, wynik zawsze będzie prawidłowy. W przypadku ciśnieniomierza Brauna godną uwagi rzeczą jest także to, że liczba zapamiętanych wyników sięga 80 (40 pomiarów dla dwóch osób). Dodatkowo, zapamiętywany jest ostatni pomiar, dzięki czemu osoby starsze mogą w szybki sposób porównać pomiary. Urządzenie sprawdzi się osobom, które mają problemy z pamięcią – po krótkim okresie nieużywania, sprzęt automatycznie się wyłącza. Przy ciśnieniomierzu nadgarstkowym należy zaznaczyć, że nie można go stosować u dzieci.
Braun BPW4100C

Źródło zdjęć: firsat.milliyet.com.tr

Thomson TBPI901A
Trzecim ciśnieniomierzem godnym uwagi jest Thomson TBPI901A. Jest to naramienny ciśnieniomierz, będący źródłem precyzyjnych pomiarów ciśnienia (również przy arytmii serca).
Poza tym, ciśnieniomierz mierzy tętno. Sprzęt umożliwia zapisywanie pomiarów dwóch użytkowników, jednak ze sprzętu może korzystać większa liczba osób. Za sprawą alarmu niskiego poziomu naładowania baterii, zawsze będziemy wiedzieć, kiedy podłączyć sprzęt do prądu. Istotna jest również funkcja automatycznego wyłącznika – po 2,5 minutach, sprzęt przestanie pracować.
Ciśnieniomierz jest prosty w obsłudze. Posiada duże przyciski oraz czytelny wyświetlacz, dzięki czemu z powodzeniem może być używany przez osoby starsze.

Thomson TBPI901A

Źródło zdjęć: pl.horn.eu

HubDIC EchoMax Plus BP400

Ostatnim ciśnieniomierzem w naszym zestawieniu jest HubDIC EchoMax Plus BP400. Sprzęt ten sprawdzi się zarówno w przypadku zastosowań domowych, jak i profesjonalnych. Urządzenie zapamiętuje 60 ostatnich pomiarów (wraz z datą i samą godziną wykonania). Ważną kwestią przy HubDIC EchoMax Plus BP400 jest wykorzystanie technologii Fuzzy Logic. Zapewnia ona kontrolę nad zakłóceniami, które mogą wystąpić podczas pomiaru. Mowa o zakłóceniach takich, jak drgnięcie mięśni czy też chwilowe zaburzenia w pracy serca. Wszystkie wyniki widoczne są na czytelnym wyświetlaczu LCD. Użytkowanie urządzenia jest bardzo proste i intuicyjne – trzy przyciski wystarczają do całkowitej obsługi.

HubDIC EchoMax Plus BP400

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 0 Flares ×

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>