Jakie elektronarzędzia warto mieć w domu?

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 0 Flares ×

Wprowadzając się do mieszkania często trzeba mieć pod ręką niezbędnik majsterkowicza. Szybko coś zreperujemy, naprawimy usterkę, zawiesimy karnisz czy obraz. Oprócz satysfakcji płynącej z własnoręcznie wykonanej pracy, elektronarzędzia nie raz uratują nas przed wizytą fachowca, za którego usługę trzeba będzie zapłacić.

Nawet jeśli naszą mocną stroną nie jest majsterkowanie, to warto mieć w domu uniwersalne elektronarzędzia, które pozwolą nam szybko zreperować usterkę, albo powiesić obraz, karnisz czy inny element dekoracyjny. Do czego służą narzędzia zasilane energią elektryczną? Pozwalają wiercić otwory, szlifować różnego rodzaju powierzchnie lub skracać i ciąć materiały. Bez czego zatem nie możemy się obyć?

Miarka, śrubokręt, kombinerki

Choć nie należą do elektronarzędzi, te narzędzia przydadzą się każdemu. Miarka – z jej pomocą odmierzymy odległość, sprawdzimy długość mebli czy innych przedmiotów. Najlepsze będą miarki zwijane, które umożliwiają samodzielne wykonanie pomiaru bez pomocy dodatkowych osób.

Nawet zwykłe złożenie nowego regału na książki wymaga użycia śrubokrętu. Warto zaopatrzyć się we wkrętaki zwykłe oraz krzyżowe. Przy pracach z instalacją elektryczną narzędzie musi być izolowane. Kombinerki służą do przytrzymywania, chwytania oraz wyciągania na przykład gwoździ.

Elektronarzędzie uniwersalne – wiertarka

Ten, kto chciał przymocować obraz, grafikę czy nawet karnisz musi uporać się ze zrobieniem otworów w ścianie. W tej sytuacji do akcji wkracza jedno z najbardziej popularnych elektronarzędzi – wiertarka. Możemy wybrać model amatorski, który będzie idealny do zastosowań domowych lub produkt przeznaczony dla profesjonalistów. Na http://www.euro.com.pl/elektronarzedzia.bhtml znajdziesz przeróżne modele, które dopasujesz do swoich potrzeb.

Do lamusa odchodzą wiertarki ręczne, które głównie wykorzystuje się do wykonywania otworów w drewnie. Wiertarki udarowe są polecane do wiercenia dziur w materiałach twardych, takich jak beton czy cegła. Wszystko dzięki połączeniu ruchu obrotowego wiertła z ruchem posuwistym. Przy wyborze warto zwrócić uwagę na moc urządzenia. Polecamy modele uniwersalne, w których można wybrać funkcję udaru lub pracę bez niego – na przykład przy pracy z drewnem.

shutterstock_345068297

Szlifierka kątowa

To elektronarzędzie, które posłuży nam do ciecia oraz oszlifowania różnych materiałów. Nadaje się do pracy z metalem, ale także innymi twardymi materiałami. Szlifierki oscylacyjne lub taśmowe warto wykorzystać do bardziej precyzyjnego wygładzania materiału.

Wybierając model do zadań domowych warto zwrócić uwagę na moc urządzenia. Znajdziemy elektronarzędzia o mocy od 450 do 900 W. Do czego wykorzystamy szlifierkę? Część robocza to tarcza, która jest wymienna. Po jej zamocowaniu do korpusu możemy przystąpić do obrabiania wielu materiałów. Przytniemy płytki ceramiczne, wygładzimy sprawy, przytniemy elementy wykonane z blachy czy wygodnie usuniemy rdzę z metalowych powierzchni. Przy wygładzaniu materiałów konieczne jest zamocowanie szczotek polerskich.

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 0 Flares ×

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>