Jak zadbać o zlewozmywak – 3 proste zasady

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 0 Flares ×

Armatura to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia kuchennego. Zlew pełni wiele istotnych funkcji. Służy zarówno do mycia mięsa, warzyw i owoców, jak i do odlewania wody z gotowanych ziemniaków, makaronu czy kasz. Nawet, jeżeli Twoja kuchnia wyposażona jest w zmywarkę najnowszej generacji, nie zastąpi ona należycie zachowanego w czystości zlewozmywaka.

W poniższym tekście przekażę kilka prostych zasad i sposobów, które pozwolą Tobie, na efektywne pielęgnowanie tego obszaru.

Zasada nr 1

Zlew powinno się myć po każdym użyciu a przynajmniej raz w tygodniu -dodać porządną dawkę delikatnego, a jednocześnie stanowczego szorowania. Na armaturze osiada bardzo dużo brudu i osadów powstałych w trakcie użytkowania. Ubytki w utrzymaniu jej w czystości powodują, że staje się ona idealnym siedliskiem dla rozwoju bakterii, pleśni i grzybów, które fatalnie wpłyną na zdrowie Twoje i Twojej rodziny.

Sposób: Ułatw sobie zadanie montując przy zlewozmywaku haczyk, na którym możesz zawiesić ściereczkę z mikrofibry. Wyrób w sobie nawyk przecierania powierzchni zlewu oraz baterii po każdym użyciu.

4588187320_652db01531_z
Zasada nr 2

Bateria, także potrzebuje Twojej uwagi. Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem nowej kuchni, zadbaj o wygląd tego urządzenia od pierwszych dni. Zachlapanie i zabrudzenie baterii to rzecz nieunikniona. Ze względu na słabą odporność na środki czyszczące, jej mycie powinno się odbywać za pomocą delikatnych detergentów. Niewłaściwe środki mogą spowodować trwałe odbarwienia jej powierzchni, dlatego należy do tego podchodzić delikatnie. Najlepiej dbać o jej mycie co dwa lub trzy dni. Do pielęgnacji baterii pod żadnym pozorem nie powinno się używać płynów, które w swoim składzie zawierają wybielacze,rozpuszczalniki lub alkohol.

Sposób: W tym wypadku – do czyszczenia należy użyć jak najbardziej neutralnego środka. Przygotuj sobie na zaś butelkę z delikatnym roztworem wodny mydła w płynie bądź innego – lekko zasadowego środka czystości. Do mocno zabrudzonych i zaniedbanych obszarów możesz użyć mocniejszego preparatu. Pamiętaj, aby za każdym razem wytrzeć cały zlewozmywak do sucha delikatną ściereczką.

Zasada 3

Jeżeli chcesz żeby Twoja kuchnia zachowywała świeży i nienaganny wygląd przez długi czas ,musisz zapoznać się z jej potrzebami. Każdy materiał posiada swoje właściwości i cechy, które wpływają na ich eksploatacje. Planując aranżacje kuchni, staraj się wyszukać jak najwięcej informacji, co do funkcjonalności wyposażenia kuchni. Inaczej czyści się elementy wykonane z aluminium, chromowane, granitowe, emaliowane czy też kompozytowe. Wiedza to pozwoli ci na oszczędność środków i uniknięcie przykrych niespodzianek.

 Integral Cove Slash with Wall Panel" by Ggrrdll - Own work http://www.quarrystone.net/Cove%20Slash%20with%20Wall%20Panel.JPG. Licensed under CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons


Integral Cove Slash with Wall Panel” by Ggrrdll – Own work http://www.quarrystone.net/Cove%20Slash%20with%20Wall%20Panel.JPG. Licensed under CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons

Sposób: Zlew ze stali nierdzewnej czyść, unikając substancji ściernych, gdyż mogą one powodować szybkie zniszczenie jego powierzchni. Aby zapewnić swojej armaturze przyjemne dla oka błyszczenie, użyj ścierki nasączonej denaturatem. Powierzchnie akrylowe najlepiej ścierać odrobiną octu, który jest wydajnym a zarazem efektywnym środkiem, sprawdzającym się na wielu polach. Jeżeli jesteś szczęśliwym posiadaczem armatury granitowej bądź kompozytowej, przygotuj się na ich obowiązkowa pielęgnacje każdego dnia. Na tym polu najlepiej sprawdzają się łagodne środki myjące. Naturalna struktura tych materiałów jest bardzo podatna na zarysowania.

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 0 Flares ×

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>