Inteligentna lodówka Samsung T9000

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 0 Flares ×

Inteligentne sprzęty z coraz większymi możliwościami wchodzą w nasze życie. Ich rozwój widoczny jest chociażby w dziedzinie sprzętów AGD. W tym zakresie dużo się mówi o lodówce Samsung T9000. Co takiego w sobie skupia, że jest na językach tak wielu osób?

Zacznijmy od tego, że jeszcze do niedawna lodówka kojarzona była jedynie z przechowywaniem żywności. Tak niestety jest już coraz rzadziej. Zróżnicowane funkcje urządzenia sprawiają, że decydując się na jego zakup często łapiemy się za głowę. Tak też jest w przypadku produktu Samsunga. Model T9000 to połączenie i lodówki i smartfona. Niezwykle pojemnościowe urządzenie o możliwości pomieszczenia 772 litrów sprawdzi się w każdej większej kuchni. W górnej części urządzenia znajdziemy mnóstwo miejsca, dzięki czemu przechowamy tam mniejsze i większe produkty oraz pojemniki z żywnością. Ulokowanie artykułów dotyczy zarówno podwójnie otwieranych drzwia lodówki, jak i w jego wnętrza na poziomych półkach.  Ciekawym rozwiązaniem jest dolna część urządzenia. Jedna z jego komór pełni funkcję zamrażarki, druga zaś może spełniać funkcję zarówno zamrażarki, jak i chłodziarki. Wybór zależy od naszych preferencji.

Oprócz sporej ilości miejsca, w lodówce znajduje się także kostkarka, która przydatna będzie nie tylko podczas upałów. Nad nią znajduje się 10,1 calowy dotykowy ekran z zainstalowanym systemem Android 4.1 Jelly Bean i kontrolerem sieci bezprzewodowych Wi-Fi. Za jego pomocą obsłużymy wiele przydatnych aplikacji. Wyróżnić należy tutaj Evernote, która przydatna będzie m.in. przy sporządzaniu listy zakupów. Co więcej, na ekranie będziemy mogli sprawdzić pogodę, przejrzeć zdjęcia czy zatwittować do naszych znajomych. Lodówka podpowie nam także co możemy przygotować z dostępnych w lodówce produktów. Co ciekawe, gdy jakiś produkt będzie na wyczerpaniu lista zakupowa zostanie o niego powiększona, a my zostaniemy o tym powiadomieni przez naszego smartfona. Jest to przydatne chociażby w sytuacji, gdy jedna z osób robi zakupy, a druga w tym samym momencie zjada ostatnie kawałki naszego ulubionego produktu.

O samym produkcie więcej będzie wiadomo wkrótce. Cena zaprezentowanej na styczniowych targach CES lodówki T9000 nie jest do końca znana, ale prawdopodobnie będzie kosztowała w około 4000 dolarów. Czy skusilibyście się na taki produkt?

źródło zdjęcia: samsung.com

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 0 Flares ×

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>