AGD w stylu retro jest modne!

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 0 Flares ×

Old School oraz retro to dwa słowa od kilku sezonów kojarzące się z tym co modne ale jednocześnie funkcjonalne. Rzeczami z epok minionych (słusznie czy niesłusznie) fascynują się zarówno młodzi i jak i trochę starsi chcący dokonać zakupu sprzętu AGD bądź urządzenia kuchni.

Zacznij od postawienia sobie pytania co tak naprawdę chcesz urządzić w tym stylu. Czy chodzi Ci może o jeden bajerancki sprzęt, który wpadł Ci w oko czy też tak ma wyglądać cała Twoja kuchnia? Jeśli chodzi o to drugie, to dobrze przemyśl wszystkie za i przeciw.

Niewątpliwym plusem tego rozwiązania będzie zapewne fakt, iż urok i klimat dawnych lat jest bardzo rzadko spotykany obecnie i zrobisz nim furorę wśród znajomych. Kolejną zaletą jest też wspomnienie lat dzieciństwa, a także miłych chwil z nim związanych.

Minusem kuchni retro może być (ale nie musi!) cena. Musisz zdać sobie sprawę, że za design bardzo często zapłacisz dodatkowo jednak istnieje metoda ominięcia tej przeszkody. Jest ona bardzo prosta jednak wymaga pewnych umiejętności – wystarczy odrestaurować stary sprzęt z lat, które Cie interesują.

Co jednak jeśli nie masz zdolności potrzebnych do przeróbek? Odwiedź jest prosta – udaj się na poszukiwania stylowego AGD retro. Poniżej kilka podpowiedzi.

str-smeg

Lodówka retro to nie tylko „kanciasty prostokąt” jaki znamy w polskiej wersji. W tym przypadku warto przyjrzeć się starym lodówkom stylizowanym na te o „obłym” kształcie jakie oglądac można na filmach amerykańskich.

15829

Piekarnik również może być odpowiednio stylizowany. Nie każdy lubi przecie wygląd podobny do filmów science fiction. Nie oznacza to jednak, iż jest mniej funkcjonalny – wręcz przeciwnie – często w retro obudowie kryją się najnowocześniejsze funkcje oraz super parametry.

51697

Okapy kuchenne to wynalazek zeszłego (a więc XX) wieku. Obecnie są praktycznie w każdej kuchni. One także mogą być oldschoolowe.

466d481b00030829472b30d3

Dopełnieniem „dużego” AGD w tym stylu będą małe odpowiedniki również związane z latami minionymi. Dobrym przykładem są tutaj ekspresy do kawy.

pol_pm_Waga-kuchenna-retro-Zassenhaus-czarna-6914_2

Kuchenna waga w stylu retro nada każdej kuchni odpowiedniego sznytu. Przede wszystkim będzie nie tylko fajnym gadżetem ale też posłuży w trakcie gotowania oraz przygotowywania rozmaitych potraw.

We wszystkim jednak należy zachować umiar. Jeśli kuchnia cała ma być urządzona w stylu retro pamiętaj, iż nie mogą się w niej znaleźć nowoczesne urządzenia. Całkowicie zepsuje to efekt oraz nada formę kiczu pomieszczeniu. Chcąc się przed tym ustrzec rozważnie zaplanuj swój budżet i zakupy dostosuj do obecnych możliwości finansowych.

Jeśli się jednak postarasz i zgromadzisz sprzęty mające „duszę” oraz odpowiedni wygląd czeka Cie podwójna nagroda – nie dość, iż wprawisz swoich znajomych w zachwyt i udowodnisz swoją pomysłowość i nieszablonowość masz również szanse cofnąć się do czasów, które już minęły i poczuć się jak w kuchni domu rodzinnego. Wspomnienia są zazwyczaj bezcenne i warto je reaktywować.

Myśląc o AGD w stylu retro nie popełniaj bardzo częstego błędu, który nakazuje kojarzenie tego typu sprzętu z mniejszą funkcjonalnością od jego „nowoczesnych” odpowiedników. Nic bardziej mylnego – zazwyczaj urządzenia mają te same parametry, różnią się jedynie obudowami.

Nic więc nie stoi na przeszkodzie, abyś i Ty stał się posiadaczem tego typu sprzętu. Łączy on bowiem ciekawy design oraz funkcjonalność. Nie zastanawiaj się więc czy TAK ale JAK!

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 0 Flares ×

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>