Na co zwrócić uwagę wybierając pralkę?

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 0 Flares ×

Pralka to jedno z tych urządzeń, jakich nie może zabraknąć w żadnym domu. Dzięki niej możesz zaoszczędzić nie tylko czas, ale również pieniądze, ponieważ nowoczesne pralki pobierają niewielką ilość prądu oraz wody. Jeśli wciąż nie wiesz, jaka palka najlepiej sprawdzi się w Twoim gospodarstwie domowym, zapoznaj się z krótkim przewodnikiem, który pomorze Ci wybrać optymalne urządzenie.

Oto kilka najważniejszych parametrów i danych technicznych, które należy brać pod uwagę podczas poszukiwania pralki.

Wielkość bębna

Na rynku dostępnych jest wiele modeli pralek, które posiadają bębny o różnej wielkości. Możesz wybrać np. pojemność do 4 kilogramów, 6, 8, a nawet 10. Wielkość bębna będzie uzależniona od liczby członków Twojej rodziny – jeśli jesteś singlem, w zupełności wystarczy Ci urządzenie o najmniejszej pojemności. Jeśli jednak w Twoim domu mieszka liczna gromadka dzieci, lepszym rozwiązaniem jest bęben o pojemności od 8 do 10 kg.

Klasa energetyczna

wash-268082_1280

Poszukując pralki, która stanie się elementem wyposażenia Twojego domu, należy zwrócić również uwagę na klasę energetyczną. Wartość ta pozwoli Ci się zorientować czy urządzenie jest energooszczędne. Dlatego poszukuj pralek oznaczonych literą „A” oraz symbolem „+++”. Takie urządzenie będzie pobierało najmniej energii i dla porównania pralka klasy A+++ zużywa średnio o 35 kWh mniej, niż pralka A+. Tego typu energooszczędne pralki znajdziesz np. na http://www.euro.com.pl/pralki,_Siemens.bhtml

Prędkość wirowania

Kolejnym ważnym parametrem jest prędkość wirowania pralki. Od tego zależy, jak suche będzie Twoje pranie po skończonej pracy urządzenia. Dlatego jeśli chcesz, aby Twoje ubrania były jak najbardziej wysuszone po praniu, zdecyduj się na pralkę, której obroty mieszczą się w przedziale od 1000 do 1600. Pralki o takiej prędkości dostępne są w ofercie wielu producentów, np. marki Siemens.

Dodatkowe funkcje

washing-machine-943365_1280

Aby ograniczyć zużycie wody, a co za tym idzie zmniejszyć rachunki, warto wybrać model pralki, który posiada funkcję prania połowy wsadu. Dzięki temu urządzenie pobiera o połowę mniej wody, niż gdyby bęben był zapełniony w całości. Ponadto warto też wybrać model o obniżonym poziomie hałasu zwłaszcza, jeśli w domu są dzieci. Pralki są również wyposażone w funkcjonalne tryby pracy, dzięki którym korzystanie z nich jest jeszcze wygodniejsze np. opóźniony start, pranie ręczne czy szybkie pranie.

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 0 Flares ×

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>