Jak wybrać pralkę dopasowaną do naszych potrzeb?

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 0 Flares ×

Pralka to urządzenie, które każdy z nas w domu mieć powinien. Choć mają takie same funkcję prymarną, poszczególne urządzenia różnią się miedzy sobą. Dzisiaj na tapet weźmiemy dwa typy pralek: pralka ładowana z góry i pralka ładowana od frontu? Na którą się zdecydować?

Oferta producentów pralek może przyprawić o ból głowy, jeszcze bardziej może to uczynić rozpiętość cenowa tychże: od kilkuset złotych do kilku tysięcy – różnica więc między poszczególnymi modelami musi być odpowiednio duża. Dlatego by zaoszczędzić dylematów, spróbujmy chociaż uściślić wybór między pralkami automatycznymi ładowanymi z góry, a tymi ładowanymi z przodu, czyli od frontu. Dobrze się zastanówmy, gdyż często jest to inwestycja na całe lata.

Pralka ładowana z góry

Asumptem do jej powstawania jest inne umiejscowienie bębna pralki, a co za tym idzie inne jej wymiary. Pralka ładowana z góry jest przede wszystkim mniejsza od tradycyjnej pralki ładowanej z przodu. Świetnie nadaje się do małych łazienek, zwłaszcza wszędzie tam, gdzie miejsce na pralkę stanowi niewielkiej szerokości wnęka. Tego typu pralki bowiem są wąskie acz długie.

Mniejsze wymiary okupione są często jednak również mniejszą pojemnością, dla przykładu przeważnie maksymalna ładowność pralki rzadko przekracza 6 kg, podczas gdy pralki ładowane od dołu osiągać potrafią ładowność 9 kg i więcej nawet.

A skoro jesteśmy już przy ładowaniu pralki – ze względu na konieczność zostawienia przestrzeni z góry na otwieraną klapę pralki, niemożliwe jest zaprząc tego typu urządzenie do systemu zabudowy.

Pralka ładowana od przodu

To urządzenie gospodarstwa domowego, które jako pierwsze przywołujemy na myśl, gdy myślimy o pralce. Zapewne starsi pamiętają jeszcze pralki wirnikowe, jak np. kultowa Frania, ale ten obrazek powoli blednie w naszej pamięci, chociaż, co warto podkreślić, wciąż jeszcze sprzedawane są pralki wirnikowe.

Powracając do tradycyjnej pralki automatycznej ładowanej od przodu, to pierwsza narzucająca się zaleta tego systemu to łatwiejsze wkładanie ubrań oraz możliwość wizualnej kontroli procesu prania. Z racji takie a nie innego usadowienia bębna, pralka taka jest bardziej szersza, co nie zawsze jest pożądane w mniejszych łazienkach. Ale tego typu urządzenie AGD można zamontować również w kuchni, w systemie zabudowy. Dzięki jej obudowaniu pralka jest też o wiele cichsza. Kolejną zaletą jest, w przeciwieństwie do uprzednio omawianej pralki, możliwość zagospodarowania miejsca na pralce. Zawsze można coś na niej postawić.

Przy okazji warto powiedzieć o pralkach typu slim, które są znacznie krótsze, co dodatkowo pozwala uszczknąć nieco przestrzeni w pomieszczeniu.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz w tym artykule http://www.euro.com.pl/artykuly/wszystkie/artykul-pralka-jak-wybrac.bhtml

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 0 Flares ×

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>