Jak dbać o pralkę?

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 0 Flares ×

Pralka to jedno z podstawowych sprzętów gospodarstwa domowego. Kiedy się zepsuje, okazuje się, że funkcjonowanie bez niej jest niemal niemożliwe. Każdy sprzęt posiada gwarancję, jednak stosując się do kilku wskazówek możemy uchronić się od wymiany lub naprawy sprzętu. Nierzadko, zaoszczędzimy także pieniądze na wzywaniu fachowca. Jak dbać o pralkę?

Uszkodzony bęben oraz grzałka, usterka pompki czy popsuty programator to najczęstsze przyczyny awarii sprzętu. Aby im zapobiegać, zastosuj się do kilku prostych zasad:

  • Nie przepełniaj bębna – często wkładamy zbyt wiele odzieży, nie stosując się do instrukcji, którą podaje producent. Zbyt duża ilość ubrań powoduje, że pranie nie jest do końca doprane, a i sama pralka zużywa więcej energii, jak i wody, co może doprowadzić do uszkodzenia bębna. Nie doprowadzaj do przeładowania bębna – rozdziel pranie na mniejsze części.
  • Czyść wnętrze pralki Walcz z twardą wodą – zabrudzenia, włosy oraz piasek, który znajduje się w kieszeniach odzieży mogą po jakimś czasie osadzać się na filtrze pompy, blokując jej przepływ. Zabrudzenia są nieuniknione, jednak warto wyczyścić filtr pompy, a raz na kilkanaście prań wykonać puste pranie bez wsadu. Ustawiając wysoką temperaturę oraz dodając proszek, pozbędziesz się przykrego zapachu.
  • Walcz z twardą wodą – z łatwością możesz sprawdzić, czy Twoja woda jest twarda czy nie – wystarczy zakupić w marketach budowlanych tester, który to określi. Jeśli woda z kranu okaże się twarda najlepiej zaopatrzyć się w specjalny filtr do pralek, jak i zmywarek, który zmniejszy twardość wody i ochroni mechanizm urządzenia przed osadami z kamienia.
  • Cicha praca – nie musisz uruchamiać trybu cichej pracy, wystarczy, że ustawisz urządzenie na równej powierzchni, to zminimalizuje drgania podczas wirowania.

Jeśli szukasz niezawodnego sprzętu, znajdziesz go w ofercie.

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 0 Flares ×

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>