Czy warto zainwestować w pralkę Samsunga WF80F5E5U4?

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 0 Flares ×

Dobra pralka to zakup na długie lata. Szeroka oferta na rynku sprawia, że często nie potrafimy wybrać tej jedynej. Żeby pomóc w wyborze tego ważnego sprzętu AGD przybliżymy dziś jeden z ciekawszych modeli SAMSUNGA – WF80F5E5U4. Zobaczmy, czym wyróżnia się na tle pozostałych pralek. 

Wygląd i obsługa

Zacznijmy od wyglądu. Już sam design pralki zachwyca – jej elementy wykończeniowe Crystal Gloss przekładają się na wysoką elegancję produktu. Biała kolorystyka produktu doskonale się wpasuje w nieskazitelny charakter łazienki. Urządzenie posiada duży wyświetlacz elektroniczny, który pokazuje najważniejsze informacje o praniu. Obok niego znajduje się pokrętło, które za pomocą jednego ruchu pozwala nam wybrać odpowiedni program prania. Wszystko to przekłada się na bardzo prostą obsługę urządzenia.

 

Cechy i zastosowane technologie

No dobrze, przejdźmy dalej. Pralka WF80F5E5U4 posiada klasę energetyczną A+++, która jest obecnie najwyższą klasą energetyczną w sprzętach AGD. W porównaniu do urządzeń oznaczonych energetyczną klasą A, oszczędza ona ponad 50% więcej energii. Przy wieloletnim użytkowaniu jest to szczególnie istotne.

Pralka wykorzystuje technologię EcoBubble, która pozwala na niezwykłą efektywność prania. Wytworzone bąbelki szybciej i skutecznej wsiąkają w zabrudzenia. Co więcej, rozpuszczają je już w temperaturze 15 stopni. Jest to porównywalne z praniem w 40 stopniach. Co nam to daje? Nie tylko oszczędność, ale również możliwość prania delikatnych ubrań bez obawy o ich uszkodzenie. Dodatkowo, efektywność prania zawdzięczana jest także funkcji Stain Away.

Mówiąc o pralce Samsung nie można również zapomnieć o technologii Diamond Drum. Dotyczy to kształtu bębna, który za sprawą wyprofilowanych otworów przypomina skumulowanie diamentów. To z kolei zapobiega uszkodzeniom piorących tkanin. Warto tutaj wspomnieć o pojemności bębna, który wynosi 8 kg. Taka pojemność pozwala na efektywniejsze pranie wielkiego stosu ubrań.

To jednak nie koniec. W urządzeniu znajduje się także silnik z cyfrowym inwertorem, który dzięki innowacyjnej technologii redukuje tarcia i drgania. Przekłada się to na cichą pracę pralki i mniejsze zużycie jej części. Pralka to także innowacyjna grzałka ceramiczna. Zapobiega ona przed osadzaniem się kamienia, dzięki czemu działanie pralki jest sprawniejsze i takie właśnie będzie zapewnione przed długi okres.

 Samsung WF80F5E5U4

Funkcje/programy

 

Jedną z ciekawszych funkcji, która znajduje się także w sprzęcie jest system Smart Check. Pozwala ona na szybkie rozpoznanie usterki i jej łatwe naprawienie. Do jej użycia potrzebny jest jedynie smartfon z funkcją skanowania LED.

Wśród programów prania można wyróżnić: bawełnę, ciemne materiały, pranie ręczne, pranie ręczne, program dziecięcy czy pranie kurtek oraz płaszczy. Wszystkich zniechęconych do prasowania powinna zadowolić kolejna funkcja – mniej zgnieceń. Dzięki jej użyciu, po skończonym cyklu prania ubrania nie będą tak bardzo pogniecione jak po zwykłym cyklu.

Bezpieczeństwo

W kwestii bezpieczeństwa zadbano o blokadę panelu sterowania oraz blokadę przedwczesnego otwarcia drzwi.

Pozostałe informacje:

Wymiary pralki

głębokość 55cm;

szerokość 60 cm;

wysokość 85cm.

Prędkość wirowania

1400 obr/min.

Cena 2159zł.

Źródło zdjęć: samsung.com

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 0 Flares ×

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>