Złote zasady pielęgnacji wózka

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 0 Flares ×

Prawidłowa konserwacja wózka to zapewnienie jego użyteczności przez długi czas. Bez względu na porę roku, sprzęt ten będzie nieocenioną pomocą przy przemieszczaniu się z małym dzieckiem. Ale uwaga. W sytuacji zaniedbania określonych czynności, spędzimy więcej czasu na próbach przywrócenia go do sprawności niż właściwego korzystania. Chcesz tego uniknąć? Poznaj z nami 5 złotych zasad odpowiedniego dbania pierwszych prawdziwych czterech kółek swojego dziecka.

Zasada 1 – Miej na uwadze maksymalne obciążenie wózka

Codzienne spacery z dzieckiem to doskonała okazja do zrobienia zakupów w przydomowym sklepie. Wiele matek wykorzystuje fakt posiadania dodatkowego miejsca na akcesoria dziecięce i wkłada tam wielokilogramowe zakupy. STOP. Korzystając z obecności wózka dokładnie policzmy, ile dodatkowych toreb możemy umieścić. Pamiętajmy, by łączny ciężar zakupów i malca nie przekroczył zaleceń producenta. Jednorazowe przekroczenie to nic złego. Ale powtarzające się sytuacje sprawią, że wózek ulegnie uszkodzeniu, np. pękną jego plastikowe elementy lub zostaną uszkodzone koła. Aby już na wstępie uniknąć takiej sytuacji, warto przez zakupem sprzętu zapoznać się ze szczegółową specyfikacją wózka, które znajdują się m.in na stronach sklepów specjalizujących się w ich sprzedaży. Przykładowo, takie informacje można sprawdzić tutaj.

Zasada 2 – Ostrożności nigdy za wiele

Z racji tego, że wózek nie jest lekkim sprzętem, czasami ciężko jest nad nim zapanować. Starajmy się jednak zachować rozwagę w każdej sytuacji, szczególnie przy wchodzeniu do mieszkania lub sklepu. Dlaczego? Odpowiedź jest jedna. W wyniku częstych uderzeń wózka np. o ściany, nawet najbardziej odporny wózek ulegnie lekkim zniekształceniom, które po pewnym czasie będą do nieodratowania.

Zasada 3 – Częste mycie wydłuża życie

Zasada ta dotyczy całego wózka. Całego, czyli zarówno stelaża, kółek, jak i tapicerki oraz kosza na zakupy. Stelaż i tapicerkę warto myć raz na miesiąc. Przy tapicerce należy uprzednio sprawdzić, w jakiej temperaturze może być prana. Z kolei przy kółkach częstotliwość mycia powinna być dwukrotnie większa. Ważne jest tutaj, by nie używać do tego celu bieżącej wody. Powodem jest zagrożenie zardzewienia stalowych elementów. Lepiej sprawdzi się tutaj sprężone powietrze, odpowiedni preparat i ściereczka.

Zasada 4 – Dbaj o kółka

Same kółka są jedną z najważniejszych części wózka. Wymagają tym samym szczególnej uwagi. Ważne jest tutaj m.in. usunięcie błota i piasku z miejsc łączących koła i stelaż. Co istotne, nie używajmy przy nich smaru, który tworzy szkodliwe warunki z piaskiem. Istotne jest również sprawdzenie, czy ciśnienie w oponach jest zgodne z zaleceniami. Gdy jest zbyt niskie, guma koła szybciej się zużywa.

Zasada 5 – Przeglądaj wózek raz na jakiś czas

Wystarczy chwila nieuwagi, by w obszarze wózka utkwiły małe, szkodliwe elementy, np. monety czy części zabawki dziecka. Warto więc przeglądać zakamarki wózka, dzięki czemu dodatkowo zapewnimy dziecku bezpieczeństwo.

Przestrzegając powyższych zasad, wożenie dziecka stanie się prawdziwą przyjemnością, a problemów z wózkiem nie odczujesz wcale. Zaoszczędzony na jego naprawie czas możesz poświęcić na… naukę chodzenia dziecka.

konserwacja wozka

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 0 Flares ×

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>