Termoloki – sposób na naturalne loki

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 0 Flares ×

Niektóre z pań zostały obdarzone przed naturę bujnymi lokami. Inne mogą pochwalić się delikatnymi falami, a jeszcze inne włosami całkiem prostymi. To dla dwóch ostatnich grup przeznaczone są tzw. termoloki. Dzięki nim fryzura nie tylko nabiera objętości, ale także sprężystego naturalnego skrętu. Co to za sprzęt i jak z niego korzystać? Oto niezbędne informacje.

Czym są termoloki

Termoloki to nagrzewane w specjalnym futerale wałki, na które nakręcane są włosy. W komplecie, poza samym urządzeniem nagrzewającym oraz wałkami, znajdują się także klipsy bądź metalowe szpilki, które służą do mocowania wałków u nasady włosów. Same wałki zaopatrzone są w nienagrzewające się końcówki, dzięki którym możemy bezpiecznie je chwytać, bez obawy przed poparzeniem. Ich konstrukcja jest różna,. Jedne, jak np. Remington Jumbo H0747, wypełnione są woskowym rdzeniem dłużej utrzymującym wysoka temperaturę, inne (np. Babyliss 3021) są ceramiczne. Zwykle wszystkie wałki pokrywa welurowa powłoka, a większość modeli zaopatrzona jest także w funkcję jonizacji, zapobiegająca prze elektryzowaniem się włosów.

Jak dobrać termoloki

W zależności od rodzaju urządzenia, możemy wybierać pomiędzy termolokami zawierającymi od kilkunastu do kilkudziesięciu wałków. Zwykle każdy zestaw zawiera wałki o różnej średnicy, co pozawala dopasować je do długości włosów i uzyskać efekt, o jakim marzymy. Na rynku znajdziemy więc wałki o dużych rozmiarach: np. 43 mm czy 38 mm, ale także te o średnicy od 19 mm do 25, 32 mm. Te większe polecane są do włosów długich, pozwalają bowiem osiągnąć efekt naturalnego skrętu, zamiast bujnych loczków. Będą one jednak zupełnie nieprzydatne do włosów krótkich, które ciężko będzie na nie nawinąć, oraz półdługich, na których skręt będzie ledwo widoczny. W tym wypadku zdecydujmy się na komplet wałków o zróżnicowanej, raczej mniejszej średnicy.

termoloi

Zalety termoloków

Nowoczesne termoloki w elektrycznych nagrzewnicach to praktyczny następca hydroloków, które nagrzewają się w gorącej wodzie. Te wymagają jednak dłuższego czasu na nagrzanie się, a poza tym trudno chwycić je w ręce ze względu na wysoka temperaturę. Termoloki natomiast nagrzewają się w zaledwie kilka minut, po czym są już gotowe do użycia.

Temoloki mają jedną najważniejszą przewagę nad tradycyjnymi lokówkami. Za ich pomocą uzyskamy na włosach efekt naturalnych fal, a dodatkowo nie niszczymy ich przez bezpośredni kontakt z bardzo wysoka temperatura, jak ma to miejsce w przypadku lokówki. Termoloki pozwalają także na znaczne uniesienie włosów u nasady i nadanie im objętości. Nawijanie włosów na wałki trwa około 15 min. Po ich wystygnięciu (następne 15 min) pozostaje już tylko nadanie naszej fryzurze ostatecznego kształtu.

loki

Praktyczne porady

Oto jakich zasad przestrzegać podczas nawijania włosów na termoloki, by osiągnąć piękny, naturalny skręt:

– wałki zawsze nakręcamy na suche włosy.

– do najdłuższych włosów wybieramy wałki o największej średnicy, do najkrótszych – te najmniejsze.

– każde wydzielone pasmo włosów spryskujemy wcześniej lakierem bądź innym kosmetykiem utrwalającym. Pamiętajmy, by było ono nie szersze niż długość wałka.

– nawijanie rozpoczynamy od górnych partii włosów, kierując się stopniowo ku warstwom najniższym.

– rozpoczynamy od nakręcenia na wałek końcówki pasma, by następnie kierować się s stronę ich nasady. Pamiętajmy, by nawijać włosy pod katem 90 stopni do skóry głowy – w ten sposób nasza fryzura zyska najwięcej objętości.

– ze zdjęciem wałków czekamy do ich całkowitego ostygnięcia.

– loków nie rozczesujemy, a jedynie delikatnie przeczesujemy palcami. Dla większej objętości możemy delikatnie natapirować je u nasady. Na koniec utrwalamy fryzurę lakierem.

Zdjęcia: Foter.com

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 0 Flares ×

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>