Poznaj tajemnice depilacji maszynką

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 0 Flares ×

Kiedy pada słowo „depilacja” lub „golenie”, najczęściej myśli się „maszynka”, z przewagą dla tej jednorazowej. Ile tak naprawdę o niej wiemy? I o goleniu, pozbawionym mitów i uprzedzeń?

Na wstępie należy wspomnieć, że mity dotyczące kierunku golenia, szybszego odrastania włosów, na dodatek grubych i ciemniejszych, już dawno zostały obalone. Nie wszyscy jednak o tym wiedzą. Poza tym to dopiero początek góry lodowej!… albo włosowej?

shutterstock_381554131

Maszynka jednorazowa czy wielokrotnego użytku?

Maszynki określa się jednorazowymi, tak jak chusteczki higieniczne – kto się jednak do tego stosuje? W odniesieniu do maszynek warto zapamiętać, by golenie zaczynać od nieużywanej jeszcze maszynki, nie oznacza to jednak, że po ukończeniu depilacji plastikowy sprzęt musi wylądować w śmietniku.

Maszynka wymaga wymiany, gdy zdradza pierwsze oznaki stępienia ostrzy – zaczyna szarpać, zacinać, a włoski trudniej usunąć. Może to być pięć goleń, ale może być i dziesięć, wszystko zależy od tego, jak wiele miejsc na ciele kobieta planuje golić oraz jak bujne ma tam owłosienie.

Kobieta nie powinna za to sięgać po maszynkę męską, a tym bardziej swojego mężczyzny. Po pierwsze: obszar golenia na ciele kobiety jest większy i ma inny kształt, do którego damskie golarki są dostosowane, a męskie nie. Po drugie: na ostrzu cudzej maszynki znajduje się wiele obcych zarazków – powinnaś się trzy razy zastanowić, czy chcesz przenosić je na swoje ciało.

Jeśli bardzo zależy ci na sięgnięciu po maszynkę inną niż jednorazowa damska, wypróbuj sprzęt elektryczny, na przykład golarki Braun.

shutterstock_241694791

Koniec z mitami o goleniu!

Najgorszy i najpowszechniejszy mit: często golenie sprawia, że odrastające włosy są ciemniejsze, grubsze i ostrzejsze, na dodatek pojawiają się szybciej.

Nic podobnego! Golenie maszynką to bardzo bezpieczny, wręcz najbezpieczniejszy sposób depilacji. Odrastanie włosów – tempo, grubość, kolor – zależy od genów i hormonów kobiety, a nie częstotliwości urządzania domowych zabiegów SPA.

Prawdą zaś jest to, że włosy, które rosną pod pachą, robią to o 50% szybciej niż włosy na nogach, jednak wciąż bez względu na częstotliwość golenia.

Drugi, nie mniej znany mit: wariant 1: golić należy się tylko z włosem, inaczej włoski wrastają, wariant 2: golić należy się tylko pod włos, inaczej nie uda się ogolić dokładnie.

Prawda jest taka, że kierunek golenia nie ma znaczenia – zależy od tego, na co kobieta ma ochotę i kiedy czuje się bardziej komfortowo. Pod włos rzeczywiście można łatwiej i szybciej ogolić się dokładnie, jednak i z włosem – przy dobrej maszynce jednorazowej, a także sięgając po golarki Braun – osiągnie się doskonały efekt.

Co więcej, pod pachami i w okolicach bikini włosy wyrastają pod różnym kątem, w związku z czym golenie tylko pod włos lub tylko z włosem byłoby niemożliwe.

shutterstock_453578623

Przygotowania do golenia (maszynki jednorazowe, golarki Braun)

Dobra wiadomość dla kobiet lubiących maszynki i golarki: nie ma przeciwwskazań do ich używania, co najwyżej czasem trzeba być ostrożniejszym (sucha skóra, rany, pieprzyki, żylaki).

  1. Przed goleniem nawilż skórę i włoski, które chcesz usunąć – najlepiej weź długą i relaksującą kąpiel, a goleniem zajmij się tuż przed wyjściem.
  2. Dokładnie oczyść skórę, by nie doszło do zakażeń lub podrażnień.
  3. Nie zapomnij o poślizgu, który stanowi warstwę ochronną podczas depilacji. Zapomnij za to o mydle w kostce, które nie daje poślizgu, ale napina skórę.
  4. Nie spiesz się! Depiluj ciało po kąpieli, spokojnie i uważnie, a nie rano – tuż przed wyjściem do pracy.
  5. Nie gól na sucho – skóra się przesusza, pęka, widać na niej zadrapania, na dodatek nigdy nie uda Ci się ogolić jej dokładnie.
  6. Po goleniu nasmaruj skórę balsamem. Przez noc skóra się nawilży, a rano efekt będzie cudowny!
0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 0 Flares ×

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>