Piękna fryzura za każdym razem, czyli jaką prostownicę wybrać?

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 0 Flares ×

Każdego ranka wstajesz, idziesz do łazienki i zastanawiasz się czy wymieć lustro, bo z pewnością zmienia obraz – twoje włosy są w nieładzie, a doprowadzenie ich do stanu użyteczności musi zająć wieki. Zamiast moczyć włosy, próbować je jakoś wygładzić czy nakładać tonę żeli czy innych preparatów do stylizacji, wybierz prostownicę. Tylko która jest najlepsza?

Piękne włosy marzeniem każdej kobiety

Fryzura to coś, na co mamy wpływ. Inaczej niż cera –  włosy możemy ułożyć, tak by wyglądać fenomenalnie lub fatalnie. Granica okazuje się cienka. Niesforne kosmetyki najłatwiej wygładzić, nadając fryzurze elegancki wygląd. Proste włosy prezentują się pięknie, a jeśli fryzura jest dobrze dobrana do owalu twarzy, kobiety wyglądają naprawdę promieniście. Oczywiście środki do stylizacji włosów wykorzystują gorące powietrze, które nie jest zbyt dobre dla kondycji kosmetyków. Stad najlepiej nie korzystać z żadnych środków do stylizacji, jeśli mamy oczywiście idealną fryzurę każdego ranka. Rzeczywistość jest zgoła inna. Jaką prostownicę wybrać, by nie niszczyła naszych włosów?

shutterstock_330815468

Prostownica, która prostuje i chroni włosy

Zadaniem prostownicy jest wygładzenie włosów, ale także ochrona przed zbytnim zniszczeniem kosmyków pod wpływem wysokiej temperatury. Jaki model wybrać? Bosch proponuje różne prostownice, które znajdziesz tutaj: http://www.euro.com.pl/cms/sis-bosch.bhtml .

  • Płytka grzejna

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na powłokę, jaką posiada prostownica. Od jakości wykonania płytki grzejnej zależy kondycja naszych włosów. Najpopularniejsze są powłoki ceramiczne. Ich zaletą jest to, że równomiernie się nagrzewają, a ich powłoka jest śliska, dlatego łatwo wygładza się włosy. Ryzyko przypalenia kosmyków jest minimalne. Płytki tytanowe są polecane posiadaczkom grubych oraz kręconych włosów. Płytka grzejna utrzymuje przy tym stałą temperaturę. Płytki teflonowe zapobiegają przywieraniu włosów do płytek, zabezpieczają włosy przed wysoką temperaturą, ale ich minusem jest nierównomierne nagrzewanie. Aby wyeliminować tzw. „gorące punkty” najlepiej wybrać płytkę teflonową wzbogaconą o elementy ceramiczne lub diamentowe. Powłoki turmalinowe świetnie radzą sobie z elektryzowaniem włosów. Do włosów grubych i trudnych do ułożenia jest polecana powłoka diamentowa. Dzięki najnowszej technologii idealnie prostuje włosy.

  • Regulacja temperatury

Włosy są różne, dlatego nie można prostować i cienkich, i grubych kosmyków prostownicą o jednakowej mocy. Prostownice zazwyczaj nagrzewają się od 100 do 230ºC, przy czym temperaturę prostowania należy uzależnić od jakości i rodzajów włosów. Dla zdrowia i kondycji włosów warto wybrać model, który będzie posiadał możliwość regulowania temperatury, tak by dostosować ją do swoich potrzeb i nie zniszczyć włosów.

  • Dodatkowe funkcje

Prostownice Bosch posiadają często dodatkowe funkcje, które sprawiają, że włosy są w lepszej kondycji. Dzięki jonizacji łuska włosa się zamyka i jest chronią przed zniszczeniem i nie elektryzuje się. Dzięki funkcji prostowania na mokro nie musisz wcześniej suszyć włosów, by je wygładzić. Rozwiązanie jest bardzo wygodne i pozwala zaoszczędzić czas. Niektóre modele posiadają wbudowane zbiorniki na wodę i wytwarzają parę, która nawilża włosy i zabezpiecza przed wpływem wysokiej temperatury. Dzięki ultradźwiękom włosy szybciej się wygładzają.

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 0 Flares ×

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>