O odkurzaczach… na wesoło

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 0 Flares ×

Odkurzanie – zmora każdego samca alfa. Najbardziej zawziętą czynnością każdego faceta jeśli chodzi o tą czynność może pozostać bezceremonialne podniesienie nóg do góry w momencie, gdy ktoś inny czyni tą powinność i jednoczesne omiatanie wzrokiem sufitu. Co może być więc interesującego w odkurzaniu? Na pierwszy rzut oka nic.. Ale czy aby na pewno?

Odkurzanie telewizyjne

Zamiast rzucić się w wir porządków domowych, lepiej założyć ciepłe kapcie, zaparzyć jeszcze cieplejszą herbatę i tkwić bezczynnie wlepiając ślepia w telewizyjny odbiornik. Stacje telewizyjne bombardując reklamami mogą uraczyć nas takimi smaczkami, jak na przykład… ten:

Skoro już jesteśmy z pilotem w ręku…

Każdy facet jest fachowcem przynajmniej w kilkudziesięciu dziedzinach, ekspertem nadzwyczajnym w paru kolejnych. Jedną z nich z pewnością jest sport. Oprócz odkurzania dywanów i podłóg można też odkurzyć brutalnie liście zalegające na podwórzu. Kto w świecie sportu był w tym najlepszy? Ano Buffalo Sabres, którzy rozprawili się z ,,klonowymi liśćmi” rodem z Toronto aż 14 do 4 w marcu 1981 roku. Hokejowe manto prosto z NHL przeszło do historii tej najbardziej szanowanej ligi łyżwiarzy uganiających się za krążkiem.

Skoro już jesteśmy przy liściach…

Oprócz sportu każdy facet jest samozwańczym politycznym wyjadaczem. Na temat gospodarki, ekonomii i całości funkcjonowania państwa i rynku światowego i całości sytuacji geopolitycznej ma w zanadrzu panaceum na wszystkie bolączki toczące rzeczywistość. Politycznym ,,liściem” popisał się Janusz Korwin-Mikke po tym, jak odkurzył swą pamięć i wymierzył obiecaną ,,sprawiedliwość” posłowi Boniemu.

memy-korwin-mikke-uderzyl-boniego_19692209

Skoro już jesteśmy przy odkurzaniu pamięci…

Jedna z przyjemniejszych rzeczy dla osób sentymentalnych. Czasem, jak nadejdzie ten parszywy dzień, w który trzeba wziąć się do roboty i uporządkować mieszkanie, można natrafić na leżącą gdzieś głęboko na strychu lub skrzętnie ukrytą na półce przeszłość – niech to będzie album ze zdjęciami, pamiątka z dzieciństwa lub lat młodzieńczych – takie odkurzenie tego co było, pamięci, działa czasem jak balsam na serce nawet niezłomnego twardziela.

strychu

Ale wróćmy do polityki…

Jątrzącą się raną przy każdej rozmowie w gronie rodziny bądź znajomych, już oczywiście po uprzątnięciu wcześniejszym mieszkania, będą decyzje podjęte przez osoby zasiadające w ławach sejmowych. Czy to Amber Gold, czy to ,,zapożyczenie” pieniędzy z Otwartych Funduszy Emerytalnych – dopowiedzenie ,,złodzieje” będzie powtarzane przynajmniej kilkukrotnie. Ale czemu się dziwić? Nawet najlepszy odkurzacz nie potrafi tak perfekcyjnie wciągnąć wszystkiego, co ma wielką wartość jak rządzący.

Tusk-idzie-po-twoje-pieniadze

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 0 Flares ×

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>