Nowoczesny odkurzacz do domu, czyli jaki?

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 0 Flares ×

Czysty dom to dom elegancki i stylowy. W utrzymaniu czystości naszego mieszkania niebagatelną rolę odgrywa odkurzacz. Rynek AGD, jak każdy inny rynek przesiąknięty technologią, nie znosi próżni i rok po roku producenci przedstawiają nowe, innowacyjne rozwiązania w dziedzinie sprzętu AGD. Na co możemy liczyć w dziedzinie nowoczesnych odkurzaczy? Przedstawiamy główne trendy.

Wygoda przede wszystkim, czyli odkurzacze automatyczne

Od kilku lat obserwujemy wzrastającą popularność odkurzaczy automatycznych. Ich działanie jest proste, są to niewielkie samodzielne jednostki w kształcie spodków, które automatycznie, oczywiście wg określonego programu, poruszają się po naszym mieszkaniu w poszukiwaniu zanieczyszczeń, który oczywiście likwidują. Potrafią omijać zagrożenie, jak również tak rozplanować drogę przejazdu, by penetrować każdy zakamarek mieszkania. Niestety, ze względu na gabaryty nie są w stanie dotrzeć wszędzie, ale odpowiednia aranżacja naszego mieszkania, powinna zmaksymalizować zyski z posiadania takiego sprzętu.

Zdrowie na pierwszym miejscu – odkurzacze z filtrami

Nie wszystkie odkurzacze automatyczne, mimo że do tanich nie należą, posiadają odpowiedni zestaw filtrów. W czasach wszechobecnych alergenów i zanieczyszczeń powietrza jest to ważne. Odkurzacze z filtrem HEPA (High Efficiency Particulate Air) usuwają z naszego środowiska domowego nie tylko brud i zanieczyszczenia, ale również drobin kurzu, bakterii, odchodów roztoczy, dzięki czemu możemy cieszyć się naprawdę czystym powietrzem.

sprzątanie domu odkurzaczem

Inną znaną technologią, jest technologia filtrów wodnych. Zasada jest prosta wszelki brud zasysany przez odkurzacz przechodzi przez pojemnikiem z wodą, która zatrzymuje wszelki pył. Jednocześnie odkurzacz wypuszcza powietrze nawilżone i zjonizowane. Takie odkurzacze wyposażone w filtr HEPA stanowią podwójną więc podwójną ochronę przez zanieczyszczeniami. Więcej o nich znajdziesz w tym artykule: http://kobietawielepiej.pl/wnetrza/majsterkowanie/odkurzacz-workowy-czy-bezworkowy-wybieramy-odkurzacz-do-domu

Kompleksowa walka z brudem: odkurzacze piorące (wodne)

Odkurzacze piorące stanowią sprzęt do zadań specjalnych. Jeśli posiadamy wartościowe okładziny na naszej podłodze, powinniśmy zainteresować się kupnem odkurzacza piorącego. Tylko on, jak żaden inny sprzęt, nie wyczyści naszego dywanu czy wykładziny. Sprzęt taki jednak nie należy do tanich, dlatego warto przemyśleć, czy nie taniej wyjdzie nas, wynajęcie raz na jakiś czas ekipy sprzątającej, zajmującej się praniem dywanu.

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 0 Flares ×

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>