Nowoczesne termometry – czym się wyróżniają?

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 0 Flares ×

Pierwsze słoneczne dni czasami mogą okazać się zdradliwe. Zamiana  puchowych kurtek na wiosenne płaszcze może zakończyć się przeziębieniem. Nawet jeśli nie czujemy się chorzy, temperatura naszego ciała może wskazywać na coś innego.

Obecne termometry nie zawsze przypominają te, które pamiętamy z czasów dzieciństwa. Większość z nich wygląda na przedmioty, które ciężko do czegokolwiek przyrównać. Czy poza wyglądem wyróżniają się czymś dodatkowym?

Terraillon Thermo Distance Petit

Terraillon Thermo Distance Petit to bezdotykowy termometr, który sprawdzi się w kilku sytuacjach. Po pierwsze, za jego pomocą zmierzymy temperaturę ciała dziecka bez kilkuminutowego trzymania termometru przy jego ciele. W przypadku Terraillon Thermo Distance Petit wystarczy  bowiem jedynie zbliżenie urządzenia do głowy czy ucha dziecka, by po chwili otrzymać pomiar. Warto tu zauważyć, że zakres temperaturowy w tym przypadku wynosi od 10 do 50 °C.
Po drugie, sprzętem możemy zmierzyć temperaturę panującą w pomieszczeniu. Do jej sprawdzenia również wystarczy tylko krótka chwilka.
To jednak nie koniec. Urządzenie sprawdzi się także przy zmierzeniu temperatury pokarmu – jest to niezwykle przydatne przy podawaniu żywności małym dzieciom, np. butelek z mlekiem.
Dokładność przeprowadzanych pomiarów wynosi 0,1°C. Co więcej, termometr jest wodoodporny.

Terraillon Thermo Distance Petit

Termometr Speed-up HuBIDC FS300

Termometr Speed-up HuBIDC FS300 to kolejne urządzenie, które sprawdzi się przy pomiarach temperatury ciała. Tym razem, produkt jest dedykowany głównie personelowi medycznemu, aczkolwiek znajdzie zastosowanie także w zaciszu domowego ogniska. Pomiary wykonuje się z odległości 2-3 cm, co sprawia, że pacjent/domownik nie odczuje dyskomfortu podczas jego mierzenia. Co więcej, czas badania wynosi około 2 sekund. Sprawia to, że całość zajmuje dosłownie chwilkę. To rozwiązanie i szybkie i skuteczne.

Termometry Speed-up HuBI

Tech-Med KT-40

Trzecim zaawansowanym termometrem jest model Tech-Med KT-40. Urządzenie cechuje się nie tylko możliwością mierzenia temperatury ciała, ale też samych przedmiotów. Warto zauważyć, że jest to testowany klinicznie produkt, który posiada dokładność pomiaru do 0,2 °C. Co więcej,  pomiary trwają zaledwie 1 sekundę.
Produkt posiada czytelny wyświetlacz, dzięki czemu temperatura zostanie dobrze odczytana – szczególnie przez osoby starsze. Dodatkowo, po około 30 sekundach bezczynności, termometr wyłączy się sam. Zaletą urządzenia jest także możliwość ustawienia alarmu, który poinformuje użytkownika o gorączce.

Tech-Med KT-40

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 0 Flares ×

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>