Kobieto, zafunduj sobie dzień relaksu!

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 0 Flares ×

Obecnie coraz więcej mówi się o dbaniu o siebie, wsłuchiwaniu się w potrzeby ciała, roli samopoznania, samorealizacji… Z jednej strony słyszymy, że powinnyśmy się doceniać i dążyć do zbalansowania wszystkich dziedzin życia, z drugiej jednak…

Cóż, niełatwo osiągnąć sukces w pracy, nie poświęcając się jej bez reszty, dostać order najlepszej mamy, nie pojawiając się na każdym przedstawieniu córki i meczu syna, być wzorową żoną, nie mając czasu co dnia gotować zdrowego posiłku oraz sprzątać mieszkania na błysk. Choćbyśmy bardzo się starały, nigdy nie zdobędziemy złota we wszystkich dziedzinach. Może gdyby doba wydłużyła się do 36 godzin… ale to niemożliwe.

Zamiast tego proponuję żyć tak, by być szczęśliwym i spełnionym na każdym ważnym – a nie bezwzględnie każdym! – polu, chwile dla siebie traktując jako nagrodę. Dzięki temu staną się czymś specjalnym, magicznym, wyczekiwanym.

Większość artykułów poświęconych chwilom odpoczynku, relaksowi i domowym SPA traktuje o kosmetykach i zabiegach, jakie można sobie podarować w tym szczególnym dniu, gdy cały świat wraz z jego problemami znika i jesteśmy tylko my. Z jakiegoś powodu nikt nie porusza tematu… sprzętu! A przecież po umyciu głowy i natarciu włosów olejkiem z dzikich róż, fiołków i sierści tygrysa trzeba je czymś wysuszyć. Balsamujemy nogi, które wcześniej czymś ogoliłyśmy. Uśmiechamy się czystymi zębami. Efektu delikatnych loków lub fal też nie uzyskujemy samoistnie. Czyżby zdradzanie, w jaki sposób to robimy, było krępujące? Nie sądzę!

shutterstock_218811916

Krok pierwszy: jaką szczoteczkę elektryczną wybrać?

Cóż to byłby za relaks, gdybyśmy nie zaczęły od odświeżenia najważniejszej części ciała, swoistej wizytówki, po której każdego dnia jesteśmy oceniane? Tu możemy się zdecydować na zwykłą szczoteczkę, która nie zbierze zanieczyszczeń do końca, albo postąpić w myśl zasady, że elektronika wcale nie jest taka straszna, i kupić wariant elektryczny.

Na co zwracać uwagę? Przede wszystkim na liczbę ruchów na minutę. Sprawna ludzka ręka jest w stanie dojść do poziomu 600 ruchów, podczas gdy porządna szczoteczka elektryczna wykona ich… 48000! Jest różnica, prawda? Na dodatek elektryczna przyjaciółka połączy kilka rodzajów ruchu, rozprawiając się z zanieczyszczeniami, o których nawet nie miałyśmy pojęcia.

Kolejnymi parametrami, na które powinnyśmy patrzeć, są: rodzaj główki – dobierzemy właściwą, czytając opis – wskaźnik naładowania baterii, stoper – to bardzo ważne, by myć zęby co najmniej dwie minuty – kształt i rozmiar.

shutterstock_153879932

Krok drugi: jaką maszynkę elektryczną wybrać?

Kobieta ma być gładka i aksamitna, i taka przeważnie jest. Jak jednak do tego dochodzi? Często w bólach i męczarniach. Zagryzamy zęby podczas odrywania od wrażliwej skóry plastrów z woskiem, krwawimy przy goleniu się nieodpowiednimi maszynkami – niech podniesie rękę ta, która nigdy się nie zacięła! – albo ronimy łzy od chemicznych oparów wydobywające się ze specyfików typu „posmaruj, poczekaj, a potem zbierz wypadające włosy gąbeczką”.

Przerabiałam to ja, przerabiałyście to Wy. Zanim mękę zaczną kolejne pokolenia młodych dziewczyn stających się kobietami, może trafią na niniejszy artykuł i dowiedzą się, że istnieją mniej bolesne i skomplikowane sposoby usuwania niechcianego owłosienia, zwłaszcza w delikatnych miejscach.

Jednym – i najlepszym – z tych sposobów są maszynki elektryczne. I to nie byle jakie, bo… męskie! Coś w tym jest, że dla mężczyzn produkuje się sprzęt lepszej jakości, „bo przecież trzeba nim ogolić twarz”. Najlepsze golarki od Braun wyposażone są w folię z otworami, która osłania skórę od bezpośredniego kontaktu z ostrzami. Co dzięki temu zyskujemy? Nigdy więcej krwi spływającej po łydce!

Oprócz tego golarki są bezprzewodowe, wodoodporne, posiadają kilka trybów golenia, łatwiej nimi manewrować i wychwytują nawet leżące włoski. To esencja wysokiej jakości, wygody i idealnego efektu.

…a po wszystkich zabiegach zafunduj sobie kieliszek wina lub szklankę zdrowego koktajlu. To Twój dzień, zasłużyłaś!

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 0 Flares ×

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>