Jaki wybrać odkurzacz do domu?

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 0 Flares ×

Odkurzacz to jeden z najbardziej niezbędnych produktów w całym gospodarstwie domowym. Obecnie jednak oprócz tradycyjnych odkurzaczy, które znane są wszystkim na rynku znajdziemy wiele modeli, które znajdą swoje zastosowanie w domach.

Jeszcze do niedawna najpopularniejsze były odkurzacze tradycyjne. W tym przypadku, w urządzeniu zamontowany jest wymienny, zazwyczaj papierosy worek, do którego wsysane są wszelkie zabrudzenia. Z biegiem czasu standardowe worki papierowe zostawały zastępowane workami ze specjalnych włókien. Niektóre modele tradycyjnych odkurzaczy mają również stały worek – wykonany ze specjalnego materiału, który po opróżnieniu można prać. Filtracja w przypadku tego rodzaju odkurzaczy jest jednak bardzo niska, w związku z tym coraz częściej wypierane są one przez odkurzacze bezworkowe, na przykład odkurzacze Elektrolux.

Jest to jeden z najczęściej polecanych odkurzaczy przez specjalistów w dziedzinie agd. Ma zarówno swoje plusy jak i minusy. Plusem jest niewątpliwie brak konieczności wymiany worków, niestety i w tym przypadku należy dbać o sprzęt poprzez czyszczenie filtra, na którym zbierają się zanieczyszczenia.  Dla osób, które w swoich domach i mieszkaniach posiadają dużą ilość wykładzin dywanowych oraz dywanów lub chodników polecone są zwłaszcza odkurzacze piorące. Należy zauważyć, że jest to sprzęt czasem nawet dwukrotnie droższy niż odkurzacz bezworkowy, jednak jego funkcjonalność wynagradza tę niedogodność. Przede wszystkim skutecznie usuwa wszystkie zabrudzenia, łącznie z wszelkimi plamami itp. Ponadto taki odkurzacz doskonale daje sobie radę również z brudnymi oknami lub innymi powierzchniami wymagającymi czyszczenia.

Jeszcze jednym rozwiązaniem, które można wybrać do swojego domu jest odkurzacz centralny – jest to stosunkowo nowe rozwiązanie. Jest on polecany zwłaszcza dla domów czy mieszkań o dużej powierzchni. Po wybraniu konkretnego modelu odkurzacza warto również zwrócić uwagę na jego moc ssania, pobór energii, a także hałas ponieważ to bardzo ważne czynniki decydujące o jakości sprzętu.

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 0 Flares ×

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>