Cyfrowa niana – żeby spać spokojnie

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 0 Flares ×

Dla każdego rodzica przyjście na świat nowego członka rodziny to wyjątkowe wydarzenie. Dotychczasowy porządek rzeczy zmienia się diametralnie, nasze własne przyzwyczajenia rzucamy w kąt, bo wszystko teraz skupia się wokół potrzeb dziecka. Najcięższe są jednak noce i niepokój, że pozostawiony w drugim pokoju maluch nie jest bezpieczny.

Monitoring to sprawdzony sposób na spokój rodzica. W krajach o wysokim stopniu zaawansowania technologicznego jest stosowany od dawna. Kiedyś w postaci jedynie audio, teraz wykorzystuje wysokiej klasy rozwiązania technologiczne. Motorola, firma o uznanej, międzynarodowej renomie, już od wielu lat produkuje wysokiej klasy urządzenia monitorujące, działające bezprzewodowo.

Jak działa elektroniczna niania? W większości wypadków urządzenia tego typu składają się z dwóch części: nadajnika i odbiornika. Moduł z mikrofonem umieszczamy w pokoju dziecka, odbiornik z głośnikiem w dowolnym miejscu, z którego będziemy monitorować malucha. W zależności od rodzaju sprzęt może być wyposażony dodatkowo w kamerę i monitor. Działanie niani w najprostszej postaci polega na przesyłaniu do odbiornika dźwięku i obrazu rejestrowanego w module nadawczym.

Cyfrowa Elektroniczna Niania Video Motorola MBP35 to urządzenie wyposażone w wysokiej rozdzielczości kolorowy monitor, o przekątnej 3,5 cala/8,9cm. Kolorowy obraz to już standard w tego typu urządzeniach, ale bardzo podnoszący jakość odbioru obrazu. Pracująca w technologii cyfrowej niania posiada wbudowane diody podczerwieni. Pozwalają one na obserwację malucha w ciemności. Ta możliwość została bardzo doceniona przez rodziców, którzy nie muszą zrywać się za każdym razem, gdy ich dziecko się obudzi. Dodatkowo niania posiada wbudowaną lamkę, której łagodne światło wpływa uspokajająco na dziecko. Standardowo zaopatrzone jest również w termometr.

Kolejnym, podnoszącym standard monitoringu, elementem jest dobrej jakości mikrofon. Charakteryzuje go wysoka czułość, krystaliczny dźwięk i funkcja dwustronnej komunikacji. Dzięki temu została ograniczona ilość wizyt w pokoju malucha, często bowiem wystarczy tylko coś powiedzieć, by miało ono poczucie bezpieczeństwa. Ta funkcja przydaje się również w monitoringu dziennym, szczególnie gdy przysłowiowa cisza jest zbyt długa.

Zasięg niani to 150m i zależny jest od otoczenia. Inteligentne uruchamianie trybu czuwania jest aktywowane głosem dziecka. Urządzenie automatycznie ostrzega o wyjściu poza zasięg oraz o niskim poziomie baterii. Czas pracy to 3,5 godziny bezprzewodowego monitorowania, ale jest on zależny od ilości używanych funkcji.

W opinii użytkowników Motorola MBP35 jest w pełni funkcjonalnym i wygodnym urządzeniem. Co prawda jej koszt jest dość wysoki, ale biorąc pod uwagę, że będzie wykorzystywane przez kilka pierwszych lat życia dziecka, warto się zastanowić nad zakupem.

Zawartość zestawu: odbiornik i nadajnik, akumulatory, dwa zasilacze, instrukcja obsługi.

Źródło zdjęcia: http://www.euro.com.pl/elektroniczne-nianie-/motorola-mbp35.bhtml

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 0 Flares ×

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>