6 pomysłów na loki

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 0 Flares ×

Dla wielu kobiet marzenie o bujnych, gęstych lokach pozostaje wciąż niespełnione. Tymczasem na wyczarowanie pięknego skrętu włosów istnieje wiele sposobów, choć niektóre z nich należą do alternatywnych i nietypowych. My jednak przedstawimy 6 sprzętów, za pomocą których proste jak drut włosy zamienimy w burzę loków.

Niektórym wydaje się to niemożliwe do osiągnięcia bez kosztownej wizyty w salonie fryzjerskim. Kwotę, którą przeznaczymy na jednorazową wizytę u fryzjera możemy jednak zainwestować w jeden z wybranych sprzętów. Dzięki niemu w każdej chwili będziemy mogły same odmienić swój wizerunek.

  1. Lokówka – czyli to, co w pierwszej kolejności przy chodzi nam na myśl. Za pomocą lokówki szybko i łatwo zakręcimy włosy. Pamiętajmy jednak, że lokówka lokówce nierówna. Aby efekt naszych starań był zadowalający należy dobrać rozmiar lokówki do długości włosów i naszych oczekiwań. Możemy zdecydować się na lokówkę o średnicy np. 19 mm, lub 25 mm albo też na lokówkę stożkową, zwężającą się ku końcówce, jak np. model Zelmer HS1400 (ZHS16030).
  2. Suszarko-lokówka – urządzenie, które pozwoli na stylizację loków od razu podczas suszenia włosów. Dzięki funkcji obrotów, jaką posiadają niektóre suszarko-lokówki, modelowane loki nabierają wyrazistego skrętu i objętości. Możemy zaopatrzyć się też w zestaw zawierający wymienne końcówki, które zwiększają możliwości stylizacji fryzury.
  3. Szczotka termiczna – to urządzenie służy do tworzenia loków lub nadawania włosom objętości u nasady. Szczotki termicznej używa się na włosach suchych, najlepiej zabezpieczyć je dodatkowo odpowiednim kosmetykiem termoochronnym. Zakres temperatury, do jakiej nagrzewa się szczotka jest niższy w porównaniu do lokówki, wynosi ok. 180 stopni Celsjusza. Za pomocą tego sprzętu osiągniemy raczej fale niż bujne loki.wałki do włosów
  4. Wałki termiczne:
    • Termoloki – to alternatywne do lokówki urządzenie, które jest dla włosów przede wszystkim bezpieczniejsze (temperatura, do jakiej nagrzewają się wałki, nie szkodzi włosom). Tu również możemy wybierać, jeśli chodzi o średnicę wałków. Do włosów długich warto wybrać te większe, np. Remington Jumbo H0747, natomiast w przypadku krótszych włosów lepiej sprawdzą się zestawy zawierające węższe wałki, np. Babyliss 3021E. W efekcie otrzymujemy loki o naturalnym wyglądzie.
    • Hydroloki – to specyficzny rodzaj termicznych wałków do włosów, które przed użyciem nagrzewa się w gorącej wodzie. W przeciwieństwie do termoloków sprawiają trudności z zakładaniem, gdyż wyciągnięte z wrzątku są po prostu bardzo gorące. Jednak ich zaletą jest bardzo niska cena i ostateczny naturalny efekt.
  5. Falownica/karbownica/gofrownica – to urządzenia, które nadadzą naszym włosom wyjątkowy charakter. Dzięki falownicy stworzymy efekt naturalnych fal na głowie, natomiast gofrownica czy karbownica pozwolą na zupełnie niecodzienna fryzurę, która sprawdzi się podczas wyjątkowych okazji.
  6. Prostownica – prostownica służy nie tylko do prostowania włosów. Za jej pomocą w bardzo łatwy sposób można stworzyć różne rodzaje loków. Producenci postanowili jak najbardziej udoskonalić tę dodatkową funkcję prostownicy i niektóre modele (np. Babyliss ST70E) wyposażono też w wygięte płytki do loków,

Warto dodać, że na rynku znajdziemy również urządzenia wielofunkcyjne, które łączą w sobie zalety prostownicy, lokówki i karbownicy. Dzięki specjalnym wymiennym nasadkom i końcówkom możemy osiągnąć odmienny efekt, w zależności od naszych upodobań. A to wszystko przy wykorzystaniu jednego tylko urządzenia.

Photo credit: Divine Harvester / Foter / (CC BY-NC-SA 2.0)

Photo credit: Zeetz Jones / Foter/ (CC BY 2.0)

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 0 Flares ×

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>