Wielofunkcyjne artykuły gospodarstwa domowego

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 0 Flares ×

Wyświechtane powiedzenie twierdzące, że „jeśli coś jest do wszystkiego, to tak naprawdę jest do niczego” zdaje się omijać szerokim łukiem kuchnie. Na rynku pojawia się rokrocznie coraz więcej sprzętów wielofunkcyjnych, które znakomicie wkomponowują się w tryb życia domowników, jednocześnie wywiązując się z nawiązką z przydzielonych ich obowiązków.

Każdy z nas słyszał doskonale o urządzeniach łączących w sobie różne rodzaje innych sprzętów. Slogany „2 w 1”, „3 w 1” zastępowane są obecnie nawet przez donośne reklamy sugerujące, że mamy do czynienia z wynalazkiem, zawierających sobie kombinację nawet pięciu różnych artykułów!

Ponadto każdy z nas, nieco po „macoszemu” podchodzi do takich innowacji, które gwarantują mnogość zastosowań. Jednak w tym miejscu należy nadmienić, że postęp technologiczny posuwa cywilizację tak szybko naprzód, że w miejsce innych urządzeń, które dotychczas funkcjonowały samodzielnie, wchodzą ich bardziej „wykwalifikowane” hybrydy.

Samo miejsce jest tu też słowem kluczem. Uniwersalny sprzęt powoduje, że ich użytkownik zaoszczędzi na przestrzeni kuchennej, która jest niemal na wagę złota i o którą tak trudno w wielu domach. Zaoszczędzi się również czas, a jak wiadomo, czas to pieniądz. Miejsce na wagę złota, czas to pieniądz, a same wielofunkcyjne urządzenia nie są już tak horrendalnie drogie! Wszystko w trosce o portfel i żołądek klienta.

Poznaj nieodkryte możliwości

Różnorodnych pozytywów wynikających z posiadania nie trzeba przedstawiać nikomu, dla kogo gotowanie to nie tylko codzienny obowiązek, ale też pasja bądź hobby. Nie trzeba również uzmysławiać żadnej pani domu, która stoi na straży nasyconych brzuchów w swej wielodzietnej rodzinie.

W obu wyżej wymienionych przypadkach potrawy są stale doglądane, by były jednocześnie smaczne, jak również zdrowe. By zaspokoić wszystkie gusta żywieniowe, potrzeba niekiedy zastępów urządzeń, które w sposób ekspresowy zajmują całą szerokość blatu kuchennego, lub też zajmują większość miejsca w szafkach. Dlatego też wielofunkcyjne urządzenia gospodarstwa domowego stanowią często panaceum na te wszystkie bolączki.

Dzięki nim zdecydowanie przyspieszymy proces „tworzenia” posiłków, a także znacząco uprościmy sobie całość trudu włożonego w jego przygotowywanie. To wszystko odbędzie się przy aprobacie większej swobody ruchów w kuchni, gdyż zajmowana przestrzeń zostanie zminimalizowana w zauważalny sposób. lg-md-2653-gt-biala.302650.2

Poznaj nieodkryte sprzęty

Czas na bohaterów tego wpisu, czyli uniwersalne sprzęty nadające się do każdej kuchni. W ich szerokie gremium wchodzą znane wszystkim wszelakie tostery, miksery, blendery, kawiarki czy piekarniki. Ale to tylko i wyłącznie wierzchołek góry lodowej.

Należy pamiętać, że bogaty wachlarz wyboru, oferowany przez producentów, jest również naszpikowany pokaźną dozą sprzętów „wątpliwej jakości”. Wedle porzekadła „biednego nie stać na tanie rzeczy”, najlepiej decydować się na sprzęty renomowanych marek, do której obsługi gwarancyjnej, w razie takiej ewentualności, nie można się pod żadnym pozorem przyczepić. Nie mniej jednak, kwota wydana na sprzęt wielofunkcyjny nie spędza snu z powiek nabywcy.
Czym mogą zaskoczyć nas producenci? Ano przykładowo mikrofalówką wraz z tosterem, tak jak zrobiła to uznana firma LG Electronics. Natomiast spod skrzydeł Elty wyszedł piekarnik, na którym umieszczone zostały dwie płyty grzejne.

Ekspres do kawy, który w tym samym momencie jest w stanie przygotować kawę na dwa różne sposoby? Nic prostszego! Ceniona na rynku marka Krups wyszła naprzeciw i tym oczekiwaniom, wobec tego równocześnie możemy przyrządzić espresso i kawę z ekspresu przelewowego. Nieco dalej posunęła się wspomniana wyżej Elta, która oprócz piekarnika z płytami grzejnymi zaprezentowała piekarnik… Tak, tak – z ekspresem do kawy.

Firma Lagrange dumnie przedstawiła opinii publicznej nowatorski opiekacz, wyposażony także w gofrownicę i grilla. Tosty z rana, karkówka na obiad, a przed kolacją gofry? Czemu nie! Wystarczy tylko, że będziemy posiadać Gaufrier Premium Gaufres 3 w 1.

Odrębną kategorię sprzętów wielofunkcyjnych zajmują kombiwary. To przy ich udziale użytkownik może bezproblemowo gotować, opiekać, piec czy smażyć. Największą zaletą kombiwarów jest rzecz jasna ich uniwersalność, ale też prostota obsługi i utrzymywania w czystości, gdyż każdą część możemy swobodnie wyciągnąć i obmyć.

c_350x350_2377917

Również nową jakość i świetne rozwiązanie do małych mieszkań stanowią zestawy urządzeń AGD, posiadające w swym składzie sprzęty o większych gabarytach. Firma Whirpool wyszła z inicjatywą umieszczenia w jednym segmencie kuchenki, lodówki i zlewozmywaka, a sam pomysł został ochrzczony nazwą ART 315 litrów.

Gorsza nie chciała pozostać marka Candy, oferująca w swym asortymencie mini blok kuchenny, który tworzy płyta grzejna z czterema palnikami, wielofunkcyjny 39 litrowy piekarnik oraz zmywarka, do której zmieści się sześć kompletów naczyń.

Jednak prym w tym zestawieniu będzie wieść wynalazek od przedsiębiorstwa Limatec. MKGSM 150. Uświadczymy w nim zlew wraz z odpływem, lodówkę o pojemności 104 litrów razem z zamrażarką, zmywarkę mającą cztery programy zmywania, płytę elektryczną z dwoma palnikami, a także wbudowaną kuchenkę mikrofalową.

Jak widać gołym okiem, producenci pozwalają sobie na coraz więcej udogodnień, co działa tylko na korzyść potencjalnych klientów. Urządzenia wielofunkcyjne w niedalekiej przyszłości są w stanie całkowicie zrewolucjonizować nasze kuchnie, a jak wiadomo, człowiek głodny, to człowiek zły. Człowiek głodny nie cierpi zwłoki. Urządzenia wielofunkcyjne działają zaś na przekór i głodu i straty czasu.

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 0 Flares ×

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>