Wyróżnij się, albo zgiń – przegląd oryginalnych odkurzaczy

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 0 Flares ×

Odkurzacz, jeśli wziąć pod uwagę wygląd, może być dla przeciętnego Kowalskiego mały albo duży i na pewno kolorowy. Z zewnątrz poszczególne modele nie różnią się niczym specjalnym na tle konkurencji. Można jednak zauważyć, że w ostatnim czasie, projektanci zaczęli skupiać coraz większą uwagę właśnie na designie.
W niniejszym przeglądzie prezentujemy swoiste „perełki”, które akurat pod względem wyglądu, prezentują się oryginalnie. Niektórzy co prawda, zasadę „wyróżnij się, albo zgiń” wzięli sobie za bardzo do serca, ale głównie rozwiązania są ciekawe.

Zaczynamy od Samsunga. Mimo, iż producent inspirował się podobieństwem do hełmów noszonych przez postaci
w grze Halo, obok poniższego modelu odkurzacza, motocyklista z pewnością nie przejdzie obojętnie. Co kto woli, skojarzenia mogą oscylować od klimatu wyścigów, poprzez nowoczesny miejski wygląd, na skojarzeniach z grami komputerowymi kończąc.

helm

Informatycy z kolei, mają nie lada okazję uzbroić się w oryginalny odkurzacz zasilany przez… USB. Czyż nie jest to doskonały sposób na wszechobecne resztki po obiedzie lub okruszki po rozmaitych przekąskach?

dla informatyków

Toshiba wraz z Electroluxem inspirowały się ślimakiem. Czegokolwiek nie wyobrazimy sobie, patrząc na ten model, odkurzacz prezentuje się nowocześnie i na pewno nie mielibyśmy powodów do wstydu, trzymając go w widocznym miejscu. A to właśnie było głównym celem projektantów.

slimak

Miłośnicy zwierząt, w szczególności tych domowych, również znajdą coś dla siebie. Odkurzacz Ella, oprócz ciepłego, domowego wyglądu, ma za zadanie wywołać niewymuszony uśmiech na twarzy nieszczęśnika, na którego przyszła kolej odkurzania. Pytanie, jakie zwierzę przypomina ten model? :)

zwierzeta domowe

Na koniec zostawiliśmy najbardziej plastyczny motyw, jeśli chodzi o działanie naszej wyobraźni. Czy skojarzylibyście po wyglądzie, że poniższy model przeznaczony jest głównie do sprzątania sierści po naszych ulubieńcach? Dla nas, zamiast „Animal model” lepszym określeniem byłby „Atomic model”.

animal model

Ale nawet „Atomic model” od Dysona nie będzie lepszy od naszej polskiej „rakiety” („kapsuły”, „bomby atomowej” – nazwijcie go, jak chcecie) – wiekowego, ale budzącego respekt Ojca Wszystkich Odkurzaczy – Zelmer Alfa K2!

alfa k2

A może Wy macie ciekawe propozycje, które również powinny się znaleźć w tym zestawieniu? Podzielcie się swoimi znaleziskami w komentarzach :)

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 0 Flares ×

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>