Jak wybrać telewizor dla seniora?

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 0 Flares ×

Jeśli zastanawiasz się jak urozmaicić czas seniorowi, telewizor jest bardzo dobrym pomysłem. Nawet aktywna starsza osoba ucieszy się z możliwości obejrzenia filmu czy ciekawego programu w długi, zimowy wieczór. Problem może stanowić teraz wybór odpowiedniego odbiornika, ale nawet w dzisiejszym gąszczu technologii na pewno uda się znaleźć prosty w obsłudze i sprawny telewizor. Oto kilka wskazówek, które pomogą nam w poszukiwaniach.

Komfortowe oglądanie

Jedną z najważniejszych cech TV dla seniora jest bardzo dobra jakość obrazu, ponieważ starsze osoby często mają kłopoty ze wzrokiem. Aby oglądanie telewizji nie było męczące, ekran powinien oferować wysoki kontrast i nasycenie barw, a także dość szeroki kąt widzenia. Są to cechy odbiorników plazmowych, które ostatnimi czasy są mniej popularne, ale dzięki temu ich ceny są znacznie niższe. Jeśli jednak priorytetem dla naszego seniora jest oszczędny pobór energii, optymalnym rozwiązaniem będzie ekran LED – nieco droższy, ale lżejszy i bardziej ekonomiczny. Jeśli chodzi o rozmiar ekranu, to nie jest on tak istotny jak jakość wyświetlania – w zupełności wystarczający będzie 32 calowy, dla bardziej wymagających – 40 cali.

Dobre nagłośnienie

W tej kwestii nie powinniśmy iść na żadne kompromisy, bo seniorzy nierzadko mają problemy również ze słuchem. Nawet najlepsze telewizory wymagają czasem odrębnych głośników – ich zakup byłby dobrym rozwiązaniem dla nas samych, ale dla starszej osoby włączanie dodatkowego sprzętu może być kłopotliwe. Dlatego lepiej kupić odbiornik z dobrym wbudowanym nagłośnieniem, które daje czysty i przyjemny dźwięk.

Przystępne sterowanie

Telewizory Smart kuszą swoją wielofunkcyjnością, ale seniorom raczej sprawią więcej problemów niż radości. Dlatego najlepiej będzie, jeśli starszej osobie kupimy odbiornik z tradycyjnym i dużym pilotem, który posiada tylko funkcjonalne przyciski i nie jest trudno połapać się, które z nich służą do kontrolowania głośności, a które do przełączania kanałów.

Telewizor, który spełni powyższe warunki, będzie idealnym prezentem dla każdego seniora. Warto jeszcze zainteresować się okresem gwarancji, jaki oferowany jest w danym modelu – w przypadku krótkiego terminu dobrze jest dokupić dodatkową gwarancję, by starsza osoba nie musiała długo czekać na naprawę w razie ewentualnych usterek.

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 0 Flares ×

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>