Jak wybrać męską golarkę?

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 0 Flares ×

Kiedyś golenie było prawdziwym rytuałem – zarośnięci gentlemani udawali się do golibrody, który pokrywał ich twarze pianą i jak czarodziej, kilkoma zdecydowanymi ruchami brzytwy usuwał wszystko, co zbędne. Dziś barberzy znów są na czasie, jednak na co dzień lepiej jest mieć pod ręką szybką i komfortową golarkę elektryczną , która bezproblemowo usunie zarost, pozostawiając skórę w całości. Jak ją wybrać?

Mechanizm golenia

Obecnie na rynku dostępne są golarki z dwoma systemami cięcia włosków: głowicowym lub foliowym. Urządzenia z mechanizmem głowicowym mają zazwyczaj trzy ruchome głowice, które dostosowują się do specyficznych kształtów twarzy i szyi. Doskonale nadają się do usuwania twardego i gęstego zarostu – robią to szybko i nie pomijają włosków. Natomiast maszynki zaopatrzone w folię tnącą wyróżnia komfort golenia. Jest to szczególnie ważne dla posiadaczy wrażliwej skóry – takie golarki gładko po niej suną, nie powodując żadnych zaczerwienień. Jeśli jednak chcemy połączyć delikatność golenia z jego szybkością, najlepiej zainwestować w golarkę z potrójnym systemem folii.

Czyszczenie i konserwacja

Prawie wszystkie maszynki elektryczne można już myć pod bieżącą wodą, ale producenci stworzyli coś wyjątkowego dla naprawdę zabieganych mężczyzn. Jeśli zakupimy np. golarkę Brauna, możemy cieszyć się rewolucyjną stacją Clean&Renew. Urządzenie wygląda jak powiększona ładowarka – posiada głębszą komorę, do której po goleniu wkładamy maszynkę. Stacja samodzielnie czyści ją z włosków, smaruje i osusza. Golarka gotowa do następnego użycia!

Zasilanie

W tej kwestii nie musimy już wybierać pomiędzy przywiązaniem do kabla i gniazdka (golarki sieciowe) a obawą, że nie dokończymy golenia przed rozładowaniem maszynki (golarki akumulatorowe). Na rynku dostępne są już urządzenia sieciowo-akumulatorowe, a także podróżne golarki na baterie.

Podczas dokonywania ostatecznej decyzji warto wziąć też pod uwagę funkcje takie jak trymer (przycinanie z zachowaniem odpowiedniej, regulowanej długości), szybkie ładowanie (trwa do kilkunastu minut) oraz przycisk zabezpieczający przypadkowe włączenie, który sprawia, że golarka jest bezpieczna dla dzieci. W wyborze kierujmy się jednak przede wszystkim charakterem zarostu.

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 0 Flares ×

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>