Golarka z folią tnącą czy głowicowa? Którą wybrać?

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 0 Flares ×

Golenie jest jednym z podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych wykonywanych przez mężczyzn. Niegdyś używali oni w tym celu brzytwy, później zastąpiła ją maszynka, natomiast obecnie panowie coraz częściej sięgają po golarki elektryczne: z folią tnącą lub głowicową. Jaką najlepiej wybrać?

Ze względu na różne mechanizmy golenia wykorzystywane w golarkach, zakup odpowiedniego dla danej osoby modelu może okazać się dość kłopotliwy. Z tego powodu przed podjęciem ostatecznej decyzji powinniśmy poznać cechy charakterystyczne dla każdego rodzaju golarki.

Golarki z folią tnącą

Golarki z folią tnącą wyposażone są w specjalną folię z otworami oraz ostrza, odpowiadające za ścięcie zarostu. W zależności od modelu otwory mogą być rozmieszczone pod różnym kątem, co zwiększa dokładność golenia. Na rynku dostępne są golarki z systemem pojedynczym, podwójnym i potrójnym, różniące się od siebie liczbą folii i ostrzy.

Wśród głównych zalet golarek z folią tnącą, przykładowo marki Braun, jest zwykle niższa cena oraz gwarancja płynnego golenia. Szczególnie polecane są modele z systemem potrójnym, zapewniające efektywne i precyzyjne golenie.

Wadą tych urządzeń może być jednak dłuższy czas golenia, a w przypadku golarek z systemem pojedynczym i niekiedy podwójnym – także mniejsza dokładność.

Golarki głowicowe

Golarki głowicowe wyposażone są zwykle w dwie lub trzy głowice, zbudowane z osłonek i nożyków. Cechą charakterystyczną tych modeli jest fakt, że dzięki ruchomym częściom głowice dopasowują się do kształtu twarzy. Poszczególne modele golarek głowicowych różnią się od siebie liczbą głowic oraz ostrzy.

Do największych atutów golarek głowicowych zalicza się szybsze i znacznie dokładniejsze golenie. Minusem tego rozwiązania jest jednak odpowiednio wyższa cena w porównaniu do modeli z folią tnącą.

Którą golarkę wybrać?

Wybór golarki powinniśmy uzależnić przede wszystkim od własnych oczekiwań. W przypadku twardego zarostu lepiej sprawdzą się golarki głowicowe lub modele z potrójnym systemem folii tnących.

Biorąc natomiast pod uwagę komfort użytkownika, wielu mężczyzn poleciłoby urządzenia z folią tnącą, choć na golenie trzeba wówczas poświęcić nieco więcej czasu.

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 0 Flares ×

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>