Gadżety, które mogą się przydać na biwaku

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 0 Flares ×

Wybierając się pod namiot lub na kemping, warto zaopatrzyć się w kilka gadżetów, które będą mogą znacznie ułatwić nam życie i sprawić, że nasz wypoczynek będzie jeszcze ciekawszy. Oto kilka gadżetów, które mogą Cię zainteresować.

1. Solarny prysznic

To gadżet idealny dla miłośników ciepłego prysznica – w każdym miejscu i o każdej porze. Dzięki niemu można oddawać się kąpieli i sprawdzić jak nasz śpiew pod prysznicem roznosi się po lasach i łąkach. Prysznic solarny pozwala pomieścić nawet 20 litrów wody, która nagrzewa się na słońcu po to, abyśmy mogli bezkarnie zrosić się ciepłą wodą. Wystarczy powiesić solarny zbiornik np. Na drzewie i czekać, aż woda osiągnie wybraną temperaturę. Do zestawu dołączono kranik i słuchawkę prysznicową.

rockland-prysznic-solarny,6734067832_3

2.Mata i poduszki samopompujące

Jeśli chcemy do minimum ograniczyć ilość zabieranego bagażu, a do tego jesteśmy wyznawcami kultu wygody, warto poznać wynalazek, jakim są maty samopompujące. Dzięki nim nie będziemy musieli zabierać dodatkowych pompek czy nadwyrężać swoich drogocennych płuc. Maty i poduszki samopoziomujące samoczynnie zasysają powietrze z otoczenia, dając podobną wygodę i komfort termiczny, co tradycyjny materac.

rockland-poduszka-samopompujaca-czerwona,6735269227_3

3. Nawigacja ręczna

Jeśli uwielbiamy rower lub piesze wędrówki, warto wzbogacić je o praktyczny gadżet, jakim jest nawigacja ręczna. Wiele modeli, poza elektronicznym kompasem posiada także licznik kalorii, czujnik tętna, a także pomiar czasu i pokonanej odległości i informacje o położeniu słońca czy księżyca. Dzięki niej, nie tylko będziemy czuwać nad naszym ciałem, ale także poznamy swoją lokalizację i zmniejszymy ryzyko zgubienia się w lesie czy na szlaku.

garmin-etrex-30,2841375038_3

4. Krzesiwo

Czyli gadżet, który pozwoli własnoręcznie wskrzesić ogień, bez użycia zapalniczki czy zapałek. To rozwiązanie idealnie sprawdza się zarówno w sytuacjach awaryjnych jak i jako gadżet dla miłośników szkoły przetrwania.

rockland-nr-64-krzesiwo,6734307397_3

5. Jaśnie oświecone śledzie

Jeśli wybieramy się pod namiot, warto zaopatrzyć się w zapas śledzi namiotowych. Aby zmniejszyć ryzyko ich zgubienia i tropienia ich po zmroku, możemy wybrać śledzie fluorescencyjne lub te zaopatrzone w specjalne diody. Dzięki temu nie tylko oświetlimy obóz ale także zyskamy pewność, że nie będziemy musieli natrudzić się, szukając ich po zmroku.

rockland-sledzie-diodowe,6735296642_3

6. Hamak

To gadżet, w którym można się szczerze zakochać (z tekstylną wzajemnością) . Nie zajmuje dużo miejsca, a do tego pozwala na błogi relaks niemal w każdym miejscu. Hamak, las i beztroskie leżenie i gapienie się w chmury – tego nic nie zastąpi.

spokey-double,6579556502_3

7. Stuptuty

To właściwie nie jest gadżet ale element, który powinien posiadać każdy biwakowicz. Dzięki nim będziemy mogli wybierać się na piesze wędrówki nawet podczas trudnych warunków pogodowych, bez obaw o szybkie przemoknięcie butów i spodni.

spokey-infantry-granatowy,6579866557_3

Jeśli szukasz tego typu przedmiotów, dowiesz się więcej w tym miejscu.

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 0 Flares ×

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>