Bezłopatkowy wiatrak Dyson – bezpieczeństwo i styl

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 0 Flares ×

Jakie skojarzenia przychodzą Wam do głowy, gdy w upalne dni myślicie o wiatraku. Na pewno jednym z nich są skrzydła wewnątrz wiatraka, które wytwarzają przyjemne chłodne powietrze. Wydaje się być niemożliwością, by stworzyć wiatrak pusty w środku. A jednak. Firma Dyson (ta od automatycznych suszarek do rąk, które ostatnio można spotkać w wielu centrach handlowych, gdzie wkładasz ręce i automatycznie suszarka wydziela powietrze, susząc je) zaprojektowała właśnie taki, bezłopatkowy wiatrak Air Multiplier Fan. Jak im się to udało?

Jak już wyżej wspomniano, firma Dyson zajmuję się także automatycznymi suszarkami do rąk. To na jej przykładzie, obserwując jej działanie opracowano postawy Air Multiplier Fan. Specyfka wiatraka jest następująca. Początkowo wiatrak, pobiera powietrze przez silnik, który leży u podstaw sprzętu (wygląda to podobnie jak w turbosprężarce). Następie powietrze zostaje wypuszczone przez wąską szczelinę i wprawione w wir. Powoduje to również wciąganie powietrza znajdującego się z tyłu pierścienia. Powietrze wokół urządzenia, także ulega wprowadzeniu w ruch a tym samym zwiększa jego siłę, przyspieszając cały proces nawet do 450 litrów na sekundę. Jest przy tym do 15 razy bardziej wydajny niż klasyczny wiatrak.

Wiatrak wygląda bardzo estetycznie i nowocześnie. Będzie idealnym dodatkiem do każdego domu. Jego wymiary to 35,6 cm szerokości przy 54,7 cm wysokości. Można go bez problemu przenosić, łapiąc za obręcz. Proste sterowanie, poprzez nachylenia urządzenia pod odpowiednim kątem , zapewni ciągły i płynny strumień powietrza. Strumień powietrza można regulować na pomocą pokrętła i dostosować do własnych potrzeb.

Wielkim plusem jest to, że jest prosty w czyszczeniu. Brak jakichkolwiek łopatek, jak to ma miejsce w typowych wiatrakach, stanowczo upraszcza pielęgnację. Wystarczy kilka sekund raz na jakiś czas, by cieszyć się wiatrakiem na długie lata.

Wentylator Dyson Air Multiplier jest zbudowany z tworzywa akrylonitrylo -butadieno-styrenowego – ABS, który jest wytrzymałym materiałem termoplastycznym używanym do formowania lekkich i sztywnych produktów. Posiada właściwości pochłaniające wstrząsy i jest wykorzystywany m.in. w produkcji zderzaków samochodowych, kasków ochronnych oraz główek nowoczesnych kijów golfowych.

Wiatrak Dyson to także bezpieczne urządzenie dla Ciebie i Twojej rodziny. Bez obawy możesz zostawić je na widoku, bez zamartwiania się, ze Twoje dziecko zainteresuję się w niebezpieczny sposób.

Cena wiatraka Dyson Air Multiplier waha się w granicach ok 200 funtów brytyjskich, co przekładając na polskie złotówki daje ok 1200zł.

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 0 Flares ×

One thought on “Bezłopatkowy wiatrak Dyson – bezpieczeństwo i styl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>