Kosiarka spalinowa czy elektryczna? Dlaczego?

Wśród różnych rodzajów kosiarek bój o pierwsze miejsce w popularności bije model spalinowy i elektryczny. W sklepach dostępne są pod wieloma markami – Hecht, Bosch, Makita, Stihl i innymi – a także w różnych wersjach, wielkościach i edycjach. Skąd mamy wiedzieć, że akurat ta będzie dobra dla naszego ogródka i spełni nasze oczekiwania?

Jak wyglądało życie w czasach bez lodówki?

Jesteśmy szczęśliwym pokoleniem. W zamrażarce kurczak, frytki, w lodówce otwarte wino, warzywa. Kiedy mamy ochotę na drinka z lodem, wystarczy sięgnąć do pojemnika z kostkami. Nasi przodkowie mogliby się łapać za głowę. Czy wiecie, jakie oni stosowali techniki, by przedłużyć czas korzystania z produktów? Było to tym istotniejsze, że dziś wychodzimy do supermarketu i za […]

7 sposobów na oszczędności w kuchni

Wszyscy chyba narzekamy na zbyt wysokie koszty życia. A to drożejące media, a to podwyżki w sklepach. Warto jednak zastanowić się, co możemy zmienić w naszych zwyczajach, by ograniczyć zużycie energii, gazu czy wody. Przedstawiamy więc poniżej kilka prostych i darmowych sposobów na to, jak oszczędzać podczas kuchennych prac.

15 kreatywnych sposobów na wykorzystanie śmieci / 15 creative ways to use your garbage

W czasach masowej produkcji dóbr wszelkiego rodzaju oryginalne rękodzieło nabiera wartości trudnej do przecenienia. Nie każdy jednak ma zmysł artystyczny pozwalający na wykonanie przedmiotu, który będzie przyciągać uwagę innych, oczywiście ze względu na niespotykane nigdzie indziej walory artystyczne. Poniżej 15 inspiracji, które odmienią nasze wnętrze i pozwolą zagospodarować część odpadów produkowanych przez każde gospodarstwo domowe.

Lodówka Kitchen Garden – krok w stronę eko-designu

Lodówka z mini-ogródkiemna drzwiach – na takie pomysł wpadła projektantka Hanne Sandström, a w wykonaniu prototypu wsparła ją firma Whirlpool. W lodówce Kitchen Garden możemy uprawiać własne zioła, takie jak bazylia, mięta czy oregano, ale również – przedłużać życie sałacie, szpinakowi czy cebulce.

Bio Robot Refrigerator – lodówka przyszłości

Jedno z podstawowych urządzeń AGD w Twojej kuchni to lodówka. Obecnie na rynku istnieje mnóstwo rodzajów i odmian lodówek. Od małych i białych, do dużych i kolorowych. Konkurencyjne marki prześcigają się w dostarczeniu klientowi tego, czego sobie tylko zapragnie,często zachwycając swoim designem. Firma Electrolux jest jedną z takich firm. Dodatkowo od 10 lat organizuje globalny […]

Ekologia w stylowej formie

Chłodziarko-zamrażarka Samsung RL55VJBIH to niezwykłe połączenie energooszczędności, ekologii i wygody użytkowania oraz ekskluzywnego wzornictwa. Najwyższa klasa efektywności energetycznej A++, technologia chłodzenia No Frost i Multi Flow, ekologiczny tryb Vacation, wieżowe oświetlenie LED – to tylko niektóre z funkcji, które czynią z RL55VJBIH mistrza w oszczędzaniu Twoich pieniędzy oraz dbałości o środowisko naturalne.