Telewizor plazmowy – czy wart swojej ceny?

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 0 Flares ×

Telewizory plazmowe weszły na polski rynek elektroniczny kilka lat temu. Bardzo szybko zdobyły popularność, chociaż równie szybko zaczęły być wypierane przez inne, uważane za lepsze modele. Znajdziemy zarówno zwolenników, jak również przeciwników plazmowej technologii – każdy z nich ma swoje racje.

Warto zwrócić uwagę na cenę tych telewizorów. Na samym początku, kiedy dopiero technologia ta raczkował, ceny były wysokie. Dzisiaj jednak ceny te są porównywalne z cenami innych telewizorów, najbardziej zbliżone są one do cen telewizorów lcd. Co więc może przemawiać na ich korzyść i wybór telewizora plazmowego? Przede wszystkim w swoim przedziale cenowym telewizory te oferują widzowi najlepszy możliwie obraz . Działanie telewizora plazmowego jest skomplikowane – obraz uzyskiwany jest za pomocą reakcji, która ma na celu mieszaninę różnorodnych gazów zamienić w stan plazmy. To właśnie ten skomplikowany proces ma wpływ na doskonały obraz.

Największym plusem telewizora plazmowego, również ze względu na wcześniej opisany proces jest możliwość oglądania obrazu niezależnie od kąta. Oznacza to, że siedząc na wprost ekranu lub po przekątnej otrzymujemy dokładnie taki sam obraz – czysty i dokładny bez żadnych zakłóceń wizualnych, taki efekt nie został do tej pory osiągnięty w przypadku innych telewizorów. Specjaliście twierdzą, że dużym minusem telewizora jest jego żywotność, określana jest jako bardzo krótka. Badania najnowszych technologii pokazują jednak, że najnowsze telewizory plazmowe, które jako ostatnie pojawiły się na rynku mogą działać nawet ponad trzydzieści lat – przy średnim użytkowaniu telewizora przez osiem godzin dziennie.

Warto jednak zastanowić się nad tą kwestią. Ponieważ rynek telewizyjny cały czas jest unowocześniany, średnio wymiana telewizora odbywa się w standardowym domostwie co 15 lat, ich żywotność jest więc wystarczająca. Pojawia się wiele kontrowersji na temat telewizorów plazmowych – należy jednak z pełną odpowiedzialnością podkreślić, że jeżeli komuś zależy na bardzo dobrym obrazie, to telewizor plazmowy będzie dobrym wyborem, a przedział cenowy wskazuje, że telewizory te są warte swojej ceny. Więcej, znajdziesz pod adresem: http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe,j1.bhtml

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 0 Flares ×

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>