Jaki wybrać telewizor?

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 0 Flares ×

Wybór telewizora powinien być przemyślaną decyzją. Mimo, że nowoczesna technologia jest ogólnodostępna, a ceny telewizorów są coraz niższe, to nadal jest to wydatek na co najmniej kilka lat. Warto więc wybrać taki model telewizora, który spełni wszystkie nasze wymagania.

Rynek przepełniony jest różnymi modelami telewizorów, sklepy prześcigają się w ich reklamowaniu. Nie zawsze jednak to co reklamowe okazuje się dobrym wyborem dla danej osoby. Przed wyborem konkretnego sprzętu warto poznać wszystkie możliwości, jakie daje nam rynek. Pierwszym poważnym krokiem jest określenie wielkości przekątnej telewizora – obecnie bardzo popularne stają się telewizory o przekątnej 50 cali. Jest to wielkość, która daje już ogromne możliwości i pozwala na urządzenie w prywatnym domu własnego kina domowego. Popularne kiedyś chwilowo na rynku telewizory plazmowe coraz częściej tracą na wartości, chociaż nadal jest to bardzo dobry wybór dla osób, które oczekują niemal doskonałego obrazu, balansu bieli i czerni, a ponadto chcą uniknąć zjawiska tak zwanych chmurek na ekranie, które osobom bardzo wrażliwym przeszkadzają w oglądaniu filmów.

Najpopularniejsze obecnie są telewizory LED wybierane przez większość osób zainteresowanych zakupem tego typu sprzętu. Jest to rodzaj pozwalający na bardzo dobry obraz, zwłaszcza w przypadku dodatkowego ekranu o rozdzielczości 4K, która również sprawia, że obraz płynący z ekranu staje się niemal idealny. Jeszcze innym rodzajem są dopiero wchodzące na rynek telewizory z zastosowaniem OLED. Specjaliści porównują obraz otrzymany w tej technologii za podobny do tego otrzymanego na telewizorze plazmowym. chociaż podkreślają również, że technologia ta jest tak nowoczesna, że jest to obraz zdecydowanie lepszy.

Trzeba jednak zauważyć, że telewizory OLED z uwagi na fakt, że są nowe, są również sporym wydatkiem, mogą bowiem kosztować nawet kilkanaście tysięcy – nie każdego niestety stać na taki wydatek. Pod uwagę warto wziąć również kształt ekranu. Standardowe rozwiązania coraz częściej zastępowane są ekranami zakrzywionymi, które tworzą realistyczny obraz. Wybór tak naprawdę zależy od osobistych preferencji oraz zasobności portfela. Więcej znajdziesz tutaj.

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 0 Flares ×

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>