Wiosenne zabiegi pielęgnacyjne – stwórz SPA w swoim domu

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 0 Flares ×

Wiosna to czas regeneracji, dlatego oprócz wymiany szafy na wiosenną warto zadbać o swoją skórę. Czy trzeba koniecznie udawać się do salonu kosmetycznego? Niekoniecznie! Niektóre zabiegi relaksacyjne można wykonać w swoich czterech ścianach, nie wydawając pieniędzy na kosztowne wizyty w salonach SPA Poznaj nasze sposoby na piękna skórę wiosną!

Po pierwsze relaks!

SPA kojarzy się z relaksem – to właśnie ten moment, w którym możemy wypocząć, pozbyć się stresu i zdobyć energię do działania. Jak to zrobić w domowych warunkach? Podstawą będzie aromatyczna kąpiel. Ważne, aby nie przesadzać z temperaturą wody – ta powinna oscylować ok 30 stopni Celsjusza. Bardziej gorąca zadziała usypiająco, ponieważ powoduje spadek ciśnienia krwi. Niższa temperatura wody zapewni przyjemne pobudzenie.

Przy okazji kąpieli warto zaopatrzyć się w ulubione kosmetyki – świetnie sprawdzi się sól do kąpieli o aromatycznym zapachu. Można użyć także olejków nawilżających skórę czy produktów z dodatkiem arganu. Jeśli lubisz mieszanki ziołowe, do wanny możesz wlać napar z rumianku. Atmosferę umilisz za pomocą zapalonych świec, które wprowadzą Cię w nastrój odprężenia. Jeśli relaksujesz się przy dźwiękach natury czy spokojnej muzyki, możesz także ją włączyć.

shutterstock_153879932

Peeling

Nasz naskórek obumiera i łuszczy się, dlatego tak ważne jest regularne wykonywanie peelingu. Zabieg złuszczający najlepiej wykonać 2 razy w tygodniu. Dlaczego tak ważne jest wykonywanie peelingu? Ponieważ odżywia skórę, sprawia, że staje się ładniejsza i gładsza, a substancje nawilżające lepiej w nią wnikają. Poza tym masaż skóry działa na nią pobudzająco.

Jakich kosmetyków użyć do peelingu? W sprzedaży znajdziemy zarówno kosmetyki gruboziarniste, jak i te drobnoziarniste oraz enzymatyczne. Te ostatnie nie działają mechanicznie, ścierając obumarłe komórki, ale rozpuszczają je. Możesz skorzystać z gotowych produktów, a możesz samodzielnie zrobić peeling. Łącząc kawę lub gruboziarnistą sól morską z oliwą.

Depilacja laserowa

Tutaj warto zastanowić się, jaka metoda będzie dla Ciebie najlepsza. Możesz wybrać mechaniczne usuwanie włosków, ścinając je za pomocą golarki. Rozwiązanie przynosi niestety krótkotrwałe efekty – już na drugi dzień włoski pojawią się. Poza tym każde ścieńcie wzmacnia włoski, które wyrastają twardsze. O wiele łatwiejszą metodą jest zastosowanie depilatora laserowego.

shutterstock_381554131

Czym urządzenie różni się od depilatorów z pęsetami lub dyskami? Przede wszystkim jego użycie jest bezbolesne. Włoski nie są wyrywane – cebulki obumierają pod wpływem światła, które jest emitowane z depilatora. Zabieg możesz przeprowadzić w w profesjonalnym gabinecie, jednak będzie kosztowny. Jakie model depilatora laserowego wybrać? Warto zwrócić uwagę na kilka zasadniczych kwestii. Cenne wskazówki znajdziesz na: http://www.matkamezatka.pl/2017/01/depilacja-laserowa-w-domu-jaki-model.html. Wybierz najlepszy model i ciesz się piękną i gładką skórą!

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 0 Flares ×

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>