Top 8 funkcji, na które powinieneś zwrócić przy wyborze męskiej golarki

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 0 Flares ×

Zakup męskiej golarki to nie lada wyzwanie, szczególnie jeśli chcesz znaleźć sprzęt, który będzie wiernie Ci służył i zadba o wygląd Twojej twarzy bez podrażnień. Warto sugerować się ceną, ale także zachować zdroworozsądkową kalkulację, zwracając uwagę na funkcję urządzeń. Im więcej, tym lepiej. Sprawdź, jakie funkcje powinna posiadać idealna golarka, tak by golenie stało się przyjemnością, a nie codzienną katorgą.

  1. Dokładność golenia

Każda golarka powinna być dokładna. O ile te większe włoski są wychwytywane, to te, które rosną na płasko lub w różnych kierunkach – nie zawsze są wychwytywane przez głowicę golarki. Jak temu zaradzić? Najlepiej wybierając optymalny system golący. Braun Series 9-9260s został wyposażony w poczwórny system golący. Głowica posiada folię OptiFoil, która jeszcze dokładniej usuwa włoski, a Ty czujesz, że Twoja twarz jest naprawdę gładka.

  1. Dopasowanie pracy golarki do zarostu

Każdy posiadacz brody zgodzi się, że codzienna pielęgnacja bujnego zarostu jest trudniejsza niż w przypadku tego delikatnego.  Jak znaleźć złoty środek dla posiadaczy bujnej brody i delikatnego zarostu? Niektóre golarki, jak Braun Series 9 9290CC Wet&Dry zostały wzbogacone o technologię SyncroSonic, dzięki której golarka zwiększy swoją moc przy bardziej obfitym owłosieniu, a przy tym delikatniejszym – zmniejszy. Dzięki dopasowaniu pracy golarki do typu zarostu golenie jest o wiele dokładniejsze, ale i szybsze.

  1. Wodoodporność

Kto z panów nie chciałby już pod prysznicem się ogolić, tak by było szybciej i przyjemniej? Niestety tylko wodoodporne golarki się do tego nadają, jak chociażby Philips Series 5000 AquaTouch S5600/41, która pozwala na jeszcze bardziej komfortowe golenie.

  1. Zasilanie akumulatorowe

Posiadacze mocnego zarostu wiedzą, że golić muszą się codziennie, niezależnie od miejsca, w którym się znajdują. Na wakacjach czy wyjazdach świetnie sprawdzają się golarki zasilane akumulatorowo. Philips Series 7000 S7370/12 umożliwia długie golenie, zapewniając 50 minut pracy.

shutterstock_474943690

  1. Wskaźnik naładowania baterii

Nie ma nic gorszego niż zapomnieć o naładowaniu golarki, kiedy musisz natychmiast się ogolić. O rozładowanej baterii przypomina mrugający wskaźnik, jak ten w modelu Panasonic ES-LV6N-S803. Dzięki tej funkcji Twoja golarka będzie zawsze czekała w pogotowiu.

A może przyda się jeszcze kilka innych informacji: http://www.vitalogy.pl/uroda,pielegnacja,1329,3-kroki-do-poprawnego-golenia.htm

  1. Aktywne chłodzenie

Wielu panów skarży się na pieczenie i swędzenie skóry oraz jej zaczerwienienie po goleniu. Rozwiązaniem jest zastosowanie golarki z funkcją aktywnego chłodzenia, jak w modelu Braun CoolTec CT2s. Dzięki systemowi na skórze poczujesz przyjemne uczucie świeżości i pozbędziesz się nieprzyjemnego pieczenia.

  1. Trymer do bokobrodów i wąsów

Wielozadaniowość tom cecha najlepszych golarek. Oprócz tego, że pozbędziesz się włosów możesz także wyregulować wąsik lub skrócić brodę, tak by zawsze była w nienagannym stanie. Nad niesfornymi włoskami można zapanować, korzystając z trymera do bokobrodów oraz wąsów. Taką funkcję posiada na przykład Braun Series 3 3045s.

  1. Mycie pod wodą

Prawidłowe użytkowanie golarki powinno być higieniczne. Dlatego po każdym goleniu warto oczyścić urządzenie z włosów oraz brudu. Najłatwiej zrobić to, myjąc golarkę pod bieżącą wodą. Remington HyperFlex Plus XR1350 daje taką możliwość.

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 0 Flares ×

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>