Telewizory 4K – nowa jakość oglądania filmów

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 0 Flares ×

Obecnie w ofercie telewizorów znajdziemy przede wszystkim modele działające w technologii Full HD. Wiele wskazuje jednak na to, że mimo ich ogromnej popularności wkrótce zaczną zastępować je telewizory w technologii Ultra HD, oznaczanej też skrótem 4K. Co to oznacza w praktyce?

Wraz z kolejną pojawiającą się nowością mogło wydawać nam się, że na rynku telewizorów zaprezentowano już wszystko, co możliwe. Jednak wprowadzenie do oferty telewizorów Ultra HD jest wyraźnym dowodem na to, że byliśmy w błędzie.

Co oferuje nam technologia Ultra HD?

Telewizory Ultra HD wyróżniają się aż cztery razy wyższą rozdzielczością niż urządzenia działające w technologii Full HD. Jak to możliwe? Na ekranie modeli Full HD znajdują się 2 miliony pikseli, natomiast w przypadku telewizorów 4K znajduje się ich aż 8 milionów.

Co zatem zyskujemy dzięki technologii Ultra HD? Zdecydowanie wyższą jakość obrazu, doskonałe odwzorowanie szczegółów i kolorów, idealny kontrast oraz rzadko spotykane dotąd poczucie realizmu. Wprowadzone zmiany odczujemy jeszcze bardziej, jeśli zdecydujemy się na model z bardzo dużym ekranem, nawet 80-calowym.

Wady technologii Ultra HD

W tym świetle przestaje dziwić fakt, że technologia 4K już niedługo ma stać się wyznacznikiem nowej jakości oglądania filmów. Niestety jednak jak na razie większość tytułów w dalszym ciągu jest dostępna głównie w technologii Full HD, a ich odpowiedniki w Ultra HD są znacznie droższe.

Oznacza to, że miłośnicy kina muszą uzbroić się w cierpliwość. Niemniej z biegiem czasu, gdy technologia Ultra HD stanie się bardziej powszechna i popularna, największe filmowe hity z pewnością będą tańsze, podobnie jak same telewizory.

Dostępność telewizorów Ultra HD w Polsce

Dostępność telewizorów w technologii Ultra HD stale się powiększa. W swojej ofercie posiadają je między innymi tacy producenci, jak Sony, LG, Samsung oraz Toshiba. Choć obecnie z ich zakupem może wiązać się konieczność poniesienia dużych kosztów, ceny tych urządzeń bez wątpienia zaczną w końcu spadać.

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 0 Flares ×

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>