Technologia Ultra HD. Co oferuje i czy ma jakieś wady?

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 0 Flares ×

Obecnie w ofercie telewizorów znajdziemy już nie tylko modele działające w technologii Full HD. Mimo że wciąż cieszą się one ogromną popularnością na całym świecie, wkrótce zaczną być one zastępowane przez telewizory w technologii Ultra HD, oznaczanej też skrótem 4K.

Jeśli kiedykolwiek myślałeś, że na rynku telewizorów zaprezentowano już wszystko, co możliwe, modele Ultra HD są dowodem na to, że byłeś w błędzie. Telewizory w technologii 4K same w sobie są potwierdzeniem, że producenci tych urządzeń nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa.

Co proponuje nam technologia Ultra HD?

Telewizory Ultra HD cechują się aż czterokrotnie wyższą rozdzielczością niż urządzenia działające w technologii Full HD. Czemu to zawdzięczamy? Na ekranie modeli Full HD znajdują się 2 miliony pikseli, natomiast w przypadku telewizorów 4K jest to aż 8 milionów.

Tym samym technologia Ultra HD może zaoferować użytkownikom zdecydowanie wyższą jakość obrazu, doskonałe odwzorowanie szczegółów i kolorów, idealny kontrast oraz ogromne poczucie realizmu. Różnicę będziemy mogli odczuć jeszcze wyraźniej, jeśli zdecydujemy się na model z bardzo dużym ekranem, przykładowo 80-calowym.

Wady technologii Ultra HD

Czy tak doskonała technologia, która ma stać się wyznacznikiem nowej jakości oglądania filmów, może mieć zatem jakieś wady? Okazuje się, że na tym, zdawałoby się, idealnym wizerunku można dostrzec pewną rysę.

Jak na razie większość filmów jest dostępna głównie w technologii Full HD, z kolei ich odpowiedniki w Ultra HD są znacznie droższe. Oznacza to, że miłośnicy kina domowego powinni uzbroić się w cierpliwość. Za pewnik można jednak przyjąć, że w chwili, gdy technologia 4K stanie się równie powszechna i popularna jak Full HD, największe filmowe hity z pewnością będą tańsze, tak samo jak telewizory.

Potwierdza to także fakt, że dostępność telewizorów w technologii Ultra HD stale się powiększa. I choć obecnie ich zakup wiąże się z poniesieniem dość dużych kosztów, zwłaszcza w porównaniu do modeli Full HD, ceny tych urządzeń bez wątpienia zaczną w końcu spadać.

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 0 Flares ×

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>