Targi elektroniki komsumenckiej w Las Vegas

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 0 Flares ×

Najnowsza technologia z dnia na dzień zadziwia nas coraz bardziej. Urządzenia RTV i AGD zostają rozbudowane o funkcje, o których jeszcze kilka lat temu nawet nie pomyślelibyśmy. A jednak. Kto z nas spodziewał się telewizora, który reaguje na głos, czy kuchenki z dostępem do elektronicznych przepisów albo samoczyszczącego odkurzacza z zaprogramowanym planem mieszkania? To jednak dopiero początek opcji, które będą posiadać urządzenia gospodarstwa domowego. Od dziś (8 stycznia do 11 stycznia) w Las Vegas odbywać się będzie kolejna konferencja CES, czyli największe targi elektroniki konsumenckiej na świecie. Zobaczymy, co najwięksi giganci w produkcji AGD zaprezentowali tym razem. 

LG

LG, którego sloganem na 2013 rok jest „Touch the smart life” postanowiła wprowadzić swoją idee w życie. LG zaprezentowało sprzęt kuchenny oraz łazienkowy w formie lodówek, kuchenek oraz pralek. Produkty te zostały zaopatrzone w dostęp do sieci (moduł NFC lub Wi-Fi) oraz możliwość bycia kontrolowanym przez smartfony lub tablety. Zyskując funkcję smart mają zdecydowanie ułatwić codzienne życie.  Wśród najważniejszych opcji między innymi wyróżniono możliwość automatyczne nastawienia odkurzacza do uruchomienia go po wyjściu z domu, lub włączenie pralki na 2h przed planowanym przyjściem.

W przypadku lodówek, LG zaprezentował automatycznie sporządzoną listę zakupów oraz listę produktów kończących się.  Urządzenia powiadomi Nas również o kończących się datach ważności poszczególnych produktów.

Piekarniki z kolei będą dobierały odpowiednią temperaturę do pieczenia oraz pozwolą na wyszukiwanie dodatkowych przepisów podczas działania piekarnika.

Najnowsze urządzenia LG pozwolą również na robienie zakupów online, ustalą plan zdrowego jedzenia oraz polecą specjalne przepisy przygotowane na bazie produktów, które obecnie posiadamy w lodówce.

Nasza łazienka może być powiększona o nowsze programy piorące np. super płukanie, które można ściągnąć za pomocą… smartfona!

ces 2013

SAMSUNG

Drugi gigant w zakresie produktów AGD zaprezentował głównie sprzęty AGD kontrolowane za pomocą smartfona. W przypadku lodówek przedstawiono urządzenia dające możliwość ustawiania między innymi opcji wyboru, czy komora powinna mrozić, czy też tylko ochładzać.

Urządzenia SAMSUNGA wykorzystując najnowsza technologią umożliwią również gotowanie dwóch dań w różnej temperaturze. Jednocześnie.

Możliwe będzie również instalowania kuchennych aplikacji (np. przepisy).

Jedna z prezentowanych lodówek SAMSUNGA, czterodrzwiowa T9000 to urządzenie skupiające niemal wszystko. Pojemność lodówki wynosi ponad 900litrów. Jest to niewątpliwie jedna z większych dostępnych lodówek.  Lodówka posiada także trój poziomową technologię chłodzenia zapewniającą odpowiednią temperaturę dla wszystkich produktów.

Lodówka T9000 posiada monitor, który przeznaczony jest głównie na potrzeby monitorowania śpiącego dziecka w drugim pokoju, jednak może być wykorzystywany również do obserwacji bawiących się dzieci, czy pilnowania domowego zwierzęcia.
Sprzęt wyposażony jest także w monitor LCD wraz z licznymi aplikacjami, kalendarzem oraz prognozą pogody.

Ostatnią, lecz nie najmniej ważną zaletą lodówki SAMSUNGA jest aplikacja Evernote. Zastępuje ona tradycyjne notatki, które teraz będzie można zostawić w formie pisemnej, zdjęcia, piosenki a także klipu video.

8 stycznia to dopiero pierwszy z czterech dni targów CES. Z niecierpliwością czekamy na kolejne,a wraz z nimi na kolejne niezwykłe sprzęty AGD.

źródło: www.cesweb.org

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 0 Flares ×

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>