Shadowbox, czyli GPS dla windsurferów

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 0 Flares ×

Nawigacje satelitarne często utożsamia się przede wszystkim z urządzeniami przeznaczonymi dla kierowców samochodów czy z telefonami z GPS. Niesłusznie, gdyż producenci GPS-ów mają dużo bogatszą ofertę, proponując urządzenia dopasowane do bardzo różnych potrzeb – oczywiste jest, że czego innego wymagać będą od nawigacji turyści wędrujący po górach, czego innego kierowcy, a jeszcze czego innego sportowcy. Szczególnie oferta dla tych ostatnich bywa ciekawa, na rynku dostępny jest na przykład Shadowbox – rozbudowany GPS dla windsurferów.

Rynek nawigacji satelitarnych wciąż się rozwija, proponując potencjalnym klientom coraz ciekawsze opcje i integrując je z coraz to nowymi urządzeniami (za przykład mogą tu posłużyć telefony z GPS). Trudno jednak, aby windsurferzy korzystali w trakcie uprawiania ulubionego sportu ze swoich smartfonów, narażając tym samym telefony na szwank. Dlatego dla nich firmy oferują także coraz więcej, czego świetnym przykładem jest Shadowbox. Od mniej więcej roku można kupić to specjalnie sprofilowane pod windsurferów urządzenie. Nie jest to pierwszy tego typu produkt, już wcześniej pojawiały się bowiem odporne na wodę i wstrząsy urządzenia do pomiaru prędkości i przebytej trasy, można było nawet kupić deskę windsurfingową z wbudowanym nadajnikiem GPS. Jednak Shadowbox posiada jeszcze jedną opcję, która może się okazać przydatna w tym akurat sporcie, otóż rejestruje on nasze ruchy nie tylko wertykalnie, lecz także horyzontalnie. Dzięki temu otrzymujemy zapis całej trasy w trzech wymiarach i możemy w ten sposób analizować wysokość i prędkość wykonywanych skoków. Ta funkcja to nie tylko więcej niż oferowały do tej pory nie tylko tradycyjne nawigacje czy telefony z GPS, lecz także więcej niż możliwości innych profesjonalnych nawigacji sportowych.

Windsurferom i amatorom innych pokrewnych sportów (na przykład kitesurfingu albo snowboardingu) Shadowbox pomoże więc przeanalizować swoją technikę pływania (lub jazdy w przypadku snowboardu) i spróbować ją podciągnąć. Może to być przydatne przede wszystkich dla preferujących freestyle, ale szlifować swój styl będzie mógł w ten sposób właściwie każdy windsurfer.

Niewielkich rozmiarów poręczny GPS mocuje się u stopy masztu, gdzie ma zapewnione pełne bezpieczeństwo. W chwili obecnej kosztuje on sporo, bo aż 500 dolarów, i nabyć go można za pośrednictwem Internetu.

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 0 Flares ×

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>