Powrót gramofonu

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 0 Flares ×

Moda, jak powszechnie wiadomo, lubi co jakiś czas wracać. Niedawno jeszcze mieliśmy okres zachłyśnięcia się nowymi technologiami w dziedzinie słuchania muzyki. Jednak teraz wraca moda na winylowe płyty.

Z pewnością każdy z nas w domach rodziców, czy dziadków nie raz oglądał całe kolekcje dużych, czarnych płyt. Posiadanie takiego zbioru było czymś wyjątkowym. Jednak wraz z rozwojem technologicznym, gramofony odeszły do lamusa, zastąpione nowoczesnymi rozwiązaniami. Dziś historia zatacza koło – winyle wracają! W Empikach, Media Marktach i innych tego typu sklepach, możemy znaleźć mnóstwo płyt winylowych, nawet tych najświeższych. Zespoły, piosenkarze i piosenkarki coraz częściej wydają swoje krążki także na czarnych płytach. I mają rację, bo moda na oldschool trwa. Słuchanie płyt gramofonowych na retro odtwarzaczu znów jest trendy i wzbudza podziw u wielu fanów muzyki.

Jednak wielu z nas zastanawia się, czy jakość muzyki odsłuchiwanej z gramofonu jest tak samo dobra, jak z tradycyjnych odtwarzaczy CD. Owszem jest! Oczywiście, jeśli będziemy używać gramofonu po ojcu lub dziadku, nie możemy się spodziewać cudów. Ale wybierając nowy odtwarzacz mamy pewność, że dźwięk będzie najwyższej jakości, a płyty się nie porysują i nie zniszczą. Mnóstwo producentów sprzętu audio wypuszcza na rynek nowoczesne gramofony. Są one bardzo dobrej jakości i wykorzystują świetne rozwiązania technologiczne. Dzięki temu dźwięk wydobywany z takiego urządzenia jest zdecydowanie bardziej naturalny, niż ten cyfrowy, odtwarzany z powszechnych dziś płyt CD. Lepiej jest więc zainwestować w nowy sprzęt tego typu, zamiast używać swojego starego gramofonu lub kupić takowy na targu staroci. Mogą one niszczyć płyty, co nie pozwoli nam cieszyć się muzyką zbyt długo. Ale bez obaw. To, że gramofon jest zupełnie nowy, nie oznacza, że nie może wyglądać retro. Wręcz przeciwnie! Do wyboru mamy zarówno egzemplarze wyglądające zupełnie nowocześnie, jak i te, które prezentują się, jakby były sprzed wielu lat.

Kiedyś posiadanie winyli było na porządku dziennym. Później przyszedł czas na kasety, walkmany, discmany i wreszcie odtwarzacze mp3 oraz iPody. Dziś do łask wracają gramofony. Czy za jakiś czas powinniśmy spodziewać się renesansu kaset i magnetofonów?

źródło grafiki: www.hyundai-electronics.pl/

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 0 Flares ×

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>