Nauka przez zabawę – jak nowoczesne gadżety mogą ułatwić poznawanie świata?

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 0 Flares ×

Pierwszy września zbliża się wielkimi krokami. Naukę warto zacząć już zanim twoje dziecko ruszy raźnym krokiem do przedszkola lub szkoły. Zwłaszcza, jeśli nauka będzie miała formę zabawy. Oto kilka gadżetów, które twojemu dziecko poznawanie świata oraz sprawią, że będzie to dla malucha przyjemny czas.

Komputer

boy-110762_1280

Pewnie marszczysz teraz czoło ze zdziwieniem – komputer dla dziecka ma być dobrą formą nauki i zabawy? Jak najbardziej! Istnieje wiele programów i gier dostosowywanych do różnych grup wiekowych i poziomów zaawansowania. Wystarczy wspomnieć kursy językowe mające formę quizów, gry edukacyjne z serii Socrates lub Mądra głowa. Warto dobrać komputer, który będzie przyjazny dziecku i wygodny w obsłudze, dlatego dobrym rozwiązaniem są niewielkie laptopy jak np. notebook acer liczący 14 cali przekątnej ekranu.

Aparat

child-2364849_1280

Zgodnie z zasadami wychowania opracowanymi przez słynną Marię Montessori, dzieci najlepiej uczą się w trakcie spontanicznej i twórczej zabawy. Rozwija to kreatywność oraz chęć pozbawiania świata. Doskonałym sposobem na rozbudzenie tej ciekawości poprzez twórczą zabawę jest wręczenie dziecku aparatu fotograficznego. Naturalnie nie może to być najnowszy model lustrzanki, który mógłby ucierpieć w dziecięcych rękach. Wato maluchowi dać do zabawy np. stary model aparatu cyfrowego. W ten sposób dziecko będzie mogło np. podczas wspólnych wyjazdów czy spotkań rodzinnych samodzielnie robić zdjęcia. Będzie to dokonała okazja do twórczej zabawy a także do poznania podstawowych zasad fizyki, które rządzą działaniem aparatu.

Smartfon

Nowoczesny telefon w rękach małego dziecka wielu może oburzać. Fakt – dziecięce spojrzenia utkwione w niewielkich ekranach zamiast spoglądające za piłką to znak naszych czasów. Dlatego mądrze wykorzystaj dziecięcy pociąg do nowych technologii. Na telefonie możesz zainstalować gry i programy, które będą wspomagały naukę czytania, liczenia oraz poszczególnych dziedzin nauki.

Uwzględniając nowoczesne gadżety w zabawie i nauce warto pamiętać również o tradycyjnych metodach. Różnego rodzaju układanki, dziecięce mapy i gry będą idealnym uzupełnieniem multimedialnych zabaw.

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 0 Flares ×

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>