Na co zwrócić uwagę wybierając kosiarkę do trawy?

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 0 Flares ×

Każdy wielbiciel ogrodu chce mieć jak najpiękniejszy trawnik. Do tego celu oczywiście potrzebujemy niezawodnej, wysokiej jakości kosiarki. Jak taką wybrać, na co zwrócić uwagę?

Jaki model wybrać?

Na początek trzeba zastanowić się nad tym, jaki model wybrać. Czy kosiarka ma być spalinowa, elektryczna, a może ręczna? Nie ma tu jakiejś większej filozofii, bo zależne jest to od powierzchni trawnika. Kosiarka ręczna będzie wystarczająca w ogrodzie do 100 m2. Większy ogród, do 500 m2, wymaga kosiarki elektrycznej, a największy kosiarki spalinowej.

Rozmiar ma znaczenie

Kolejna ważna rada, o jakiej często zapominamy, jest taka, aby nie kupować kosiarki, która będzie zbyt mała. Większy model lepiej i szybciej wykona koszenie, a co więcej nie będzie się zapychać czy blokować w wyższej trawie. Silniejsza kosiarka będzie praktyczniejsza także jesienią, gdyż posłuży do zbierania liści.

pexels-photo-90972

Która marka godna uwagi?

Jaką wybrać markę? Czym się kierować? Najlepiej wybrać kosiarkę takiej firmy, której serwis jest dostępny w najbliższym dużym mieście? To ważne, bo jak nasza kosiarka się popsuje, to szybko można uzyskać niezbędną pomoc. Godne polecenia są kosiarki firmy Hecht (zobacz modele z linka: http://www.euro.com.pl/kosiarki,_hecht.bhtml). Nie dość, że te kosiarki naprawdę są solidne, to dodatkowo serwisy są dobrze zorganizowane, więc łatwo uzyskać szybką pomoc.

Ważne kwestie

Najlepiej jak kosiarka posiada kosz, gdyż oszczędza to nasz czas i siły. Po skończonym koszeniu odpadają nam dodatkowe obowiązki, ale to nie wszystko, bo dzięki temu powstanie na nim zdecydowanie mniej filcu, czyli warstwy, która nie przepuszcza wody, sprawiając, że trawnik gorzej się rozwija.

Czy opcja mulczowania trawy jest ważna? Przydaje się, ale nie jest obowiązkowa, ponieważ tylko większe powierzchnie kosimy bez kosza. W takiej sytuacji więc mulczowanie to brak zgrabiania skoszonej trawy.

A co z obudową? Jaka powinna być? Obudowa z aluminium czy ocynkowanej blachy nie jest podatna na rdzewienie, ponadto wykazuje większą odporność na zarysowania. Najgorsze są obudowy z cienkiej blachy, gdyż szybko rdzewieją i się kruszą. Jak nietrudno zgadnąć, trwałość takiej kosiarki nie będzie zbyt długa.

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 0 Flares ×

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>