Jaki telewizor warto kupić?

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 0 Flares ×

Telewizor często stanowi prawdziwe centrum domowej rozrywki. Nic dziwnego zatem, że jego zakup traktujemy wyjątkowo poważnie. Obecnie w ofercie dostępne są głównie telewizory LCD, LED i plazmowe, posiadające określone cechy charakterystyczne, a tym samym spełniające inne oczekiwania użytkowników.

Na początku warto jednak zaznaczyć, że nie istnieje jedna prawidłowa odpowiedź na pytanie, jaki telewizor naprawdę warto kupić. By podjąć jak najlepszą decyzję, możemy przeanalizować ranking telewizorów, a ponadto poznać cechy najpopularniejszych modeli, co z pewnością pomoże nam dokonać wyboru.

Telewizory LCD

Kilkanaście lat temu telewizory w technologii LCD zrewolucjonizowały rynek RTV. Stanowiły one bowiem gigantyczny przeskok z tradycyjnych modeli na cienkie, płaskie i nowocześnie wyglądające urządzenia.

Ciekłokrystaliczny ekran w telewizorach LCD zbudowany jest z dwóch warstw ciekłych kryształów, znajdujących się między wyprofilowanymi powierzchniami. Modele LCD są świetną propozycją dla osób, które poszukują dobrej jakości urządzenia w rozsądnej cenie.

Telewizory LED

W telewizorach działających w tej technologii ekran podświetlany jest diodami LED tak zwaną metodą krawędziową lub bezpośrednią. W przypadku metody krawędziowej diody znajdują się po bokach matrycy, a światło kierowane jest za pomocą reflektorów, dzięki czemu ekran jest równomiernie oświetlony.

W przypadku metody bezpośredniej diody rozmieszczone są na całej powierzchni panelu. To z kolei przekłada się na możliwość podświetlenia wybranych fragmentów ekranu i sterowanie jasnością.

Do największych zalet urządzeń LED zalicza się między innymi dobry stosunek ceny do jakości oraz energooszczędność.

Telewizory plazmowe

W telewizorach plazmowych natomiast do tworzenia obrazu wykorzystywane są plazma i luminofor. Warto przy tym dodać, że wyświetlacze plazmowe świecą własnym światłem i nie muszą być dodatkowo podświetlane.

Telewizory plazmowe wyróżniają się wysokimi walorami użytkowymi, w tym doskonałym kontrastem, bardzo dobrym odwzorowaniem kolorów oraz krótkim czas reakcji. Są one polecane przede wszystkim miłośnikom filmów oraz sportu.

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 0 Flares ×

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>