Jaki odkurzacz wybrać?

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 0 Flares ×

To pytanie zadaje sobie niemalże każdy zmuszony do zakupu urządzenia czyszczącego. Prymarna funkcja odkurzacza jako urządzenia do czyszczenia nie zmieniła się, jednak dostępność dodatkowych udogodnień sprawia, że można już nie tylko odkurzać, ale i prać przy pomocy jednego urządzenia. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę przy zakupie urządzenia.

Jaki odkurzacz jest najlepszy?

  • Odkurzacze workowe

Pytanie jest trudne i tylko rankingiem odkurzaczy możemy się podeprzeć, analizując konkretne parametry techniczne. Możemy wybierać spośród odkurzaczy workowych – tradycyjnych. Te są stosunkowo tanie, a ich obsługa jest łatwa. Zanieczyszczenia oraz brud gromadzą się w workach, które trzeba systematycznie opróżniać. Wypełniony po brzegi worek zmniejszy siłę ssącą i w konsekwencji sprawi, że odkurzanie będzie mniej efektywne. Takie modele najbardziej sprawdzają się w mniejszych mieszkaniach w bloku. Są zwrotne i nie zajmują zbyt wiele miejsca. Choć niektórzy twierdzą, że oczyszczanie worków jest męczące, a kupowanie kolejnych jest dodatkowym kosztem.

  • Odkurzacze bezworkowe

Inaczej jest z odkurzaczami bezworkowymi. Te są droższe i stanowią alternatywę dla modeli z workami. Jednak tutaj również nie unikniemy utylizowania zanieczyszczeń, które gromadzą się w pojemniku. Filtry, które zbierają piasek oraz inne zabrudzenia także wymagają czyszczenia. Poza tym są to urządzenie o wiele droższe, ale za to świetnie radzą sobie ze zbieraniem roztoczy i alergenów.

shutterstock_529034395

  • Odkurzacze akumulatorowe

Do samochodów, warsztatu warto wybrać urządzenie, z którym dojedziemy do każdego zakamarka i odkurzymy nawet te trudno dostępne miejsca. Taki odkurzacz świetnie poradzi sobie ze zbieraniem okruchów oraz rozlanych płynów, jednak sprzątanie większych powierzchni może być męczący.

  • Odkurzacze wielofunkcyjne

Przy domach jednorodzinnych, gdzie zabrudzenia są częściej przynoszone z ogrodu czy podwórka warto zdecydować się na model wielofunkcyjny, który łączy w sobie funkcję czyszczącą z piorącą. Dzięki temu pozbędziemy się wilgotnych plam na dywanie czy schodach. W rankingu odkurzaczów te modele plasują się wysoko.

  • Odkurzacze parowe

Gorąca para wodna znakomicie dezynfekuje powierzchnie i ją oczyszcza. Takim odkurzaczem bardzo łatwo jest zebrać zaschnięte zabrudzenia czy odświeżyć dywan, by był pachnący i czysty. W taki sposób także łatwo możemy pozbyć się alergenów oraz pleśni. Jednak odkurzacze parowe są droższe.

Inne funkcje odkurzaczy

Oprócz typów odkurzaczy warto zwrócić uwagę na udogodnienia, które są oferowane. Atrakcyjne modele znajdziesz na: http://www.euro.com.pl/odkurzacze.bhtml. Teleskopowa rura ułatwi dojście do wysoko położonych miejsc, a także pozwoli na wygodną pracę osób wyższych. Automatyczne zwijane kabla ułatwia przechowywanie urządzenia. Mając urządzenie workowe warto wybrać model, który będzie posiadał wskaźnik zapełnienia worka. Dzięki temu nie obniżymy mocy odkurzacza i we właściwym momencie wymienimy worek, co zapewni efektywną pracę urządzenia.

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 0 Flares ×

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>