Inteligentne telewizory. Co potrafią i na co zwrócić uwagę przy zakupie?

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 0 Flares ×

Planujesz zakup telewizora, ale różnorodność prezentowanych w sklepach modeli nieco cię przerasta? Do najpopularniejszych obecnie wariantów należą inteligentne telewizory, czyli tak zwane Smart TV, jednak zanim stwierdzisz, czy jest to rozwiązanie odpowiednie dla ciebie, warto dowiedzieć się, jakie możliwości ono oferuje.

Inteligentne telewizory Smart TV posiadają własny system, umożliwiający dostarczanie użytkownikom usług za pomocą anten satelitarnych lub naziemnych oraz przez internet. Smart TV wyróżnia też możliwość instalowania oraz korzystania z dodatkowych aplikacji.

Co potrafi Smart TV?

Zanim zdecydujesz się na zakup Smart TV, musisz wiedzieć, że nie zastąpi on komputera czy tabletu. Inteligentne telewizory posiadają jednak niektóre ich funkcje, pozwalając na szybkie i komfortowe oglądanie filmów oraz programów na żądanie, korzystanie z komunikatorów głosowych i mediów społecznościowych, przeglądanie internetu czy udostępnianie powiadomień o przychodzącej poczcie elektronicznej. Co ważne, aplikacje zwiększające funkcjonalność Smart TV są stale rozwijane i dodawane do sklepów.

Zalety i wady inteligentnych telewizorów

Jak niemal każde inne rozwiązanie, również Smart TV ma określone zalety oraz wady. Wśród największych atutów tej technologii wymienia się dostęp do stale rozwijanej i urozmaicanej bazy aplikacji, programów na żądanie o dowolnej porze oraz serwisów społecznościowych, a ponadto możliwość przeglądania stron internetowych. Natomiast minusem inteligentnych telewizorów może okazać się niewygodne sterowanie i nawigacja, do której wykorzystywany jest głównie pilot, oraz konieczność posiadania szybkiego łącza internetowego.

Na co zwrócić uwagę kupując Smart TV?

Jeśli Smart TV jest tym, czego od dawna szukałeś, pamiętaj, by przy zakupie zwrócić uwagę przede wszystkim na jakość wyświetlanego obrazu, która przekłada się na późniejszy komfort użytkowania sprzętu. Następnie warto sprawdzić, jakie dodatkowe funkcje posiada wybrany przez nas model oraz zweryfikować, do jakich platform VOD uzyskamy dostęp z poziomu systemu.

Zanim dokonamy ostatecznego wyboru powinniśmy także wypróbować działanie urządzenia i wygodę obsługi pilota. Niektórzy producenci oferują co prawda możliwość podłączenia myszki i klawiatury czy sparowania sprzętu ze smartfonem lub tabletem, niemniej dla niektórych osób może okazać się to kłopotliwe i niepraktyczne.

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 0 Flares ×

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>