Grille ogrodowe – który wybrać?

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 0 Flares ×

Przed nami prawdziwe upalne lato. Zapewne wielu z nas w wolnej chwili wybierze się do ogrodu, by spędzić czas w towarzystwie rodziny i przyjaciół. Nieodłącznym elementem takich spotkań będzie grill. Dzięki niemu każde posiedzenie będzie wzbogacone o pyszne przekąski w postaci kiełbasek oraz szaszłyków. Poniżej zestawiliśmy dwa modeli grilli marki Campingaz, które idealnie sprawdzą się w naszych ogrodach.

Campingaz Expert 2 Super

Campingaz Expert 2 Super jest grillem z rodziny grilli gazowych. Średnich rozmiarów sprzęt wyposażony jest w żeliwne palniki, które szybko rozpowszechniają ciepło. Sprawia to, że nawet grube kawałki mięsa zostaną dobrze przyrządzone. W grillu znajduje się regulator temperatury, dzięki któremu przygotujemy każdy rodzaj żywności – od wymagającej niskiej temperatury ryby, po prawdziwe mięso potrzebujące wysokich stopni do pełnego usmażenia.

Wyposażenie grilla obejmuje ruszt, pokrywę oraz osłonę. Dodatkowo, po dwóch stronach powierzchni przeznaczonej do grillowania znajdują się składane półki, na których można przyrządzić mięso lub postawić gotowe produkty. Powierzchnia ta z pewnością przyda się w każdej sytuacji.

Obsługa grilla nie powinna sprawiać nikomu problemu. Z przodu urządzenia znajduje się piezopalnik , który poprzez wytworzenie iskry przyczynia się do swobodnego włączenia sprzętu. Warto również wspomnieć o kółkach zamontowanych w podstawie urządzenia. Ich obecność sprawia, że zmiana miejsca grilla nie będzie problemem.

Użytkowanie grilla jest bardzo bezpieczne. Zapewnione jest to m.in. dzięki antypoślizgowej podstawie, która utrzymuje grilla w pozycji pionowej. Co więcej, grill wyposażony jest w nienagrzewający się uchwyt, który pozwala na otwieranie i zamykanie grilla bez obawy o oparzenie.

Grill określany jest jako grill lawowy. Oznacza to, że wykorzystywane są w nim kamienie z lawy wulkanicznej, które przez długi czas utrzymują ciepło, dzięki czemu grill będzie się dobrze palił przez cały wieczór.
campingaz
Cena 679zł.

Źródło zdjęcia: campingaz.com

Campingaz C-Line 2400 Deluxe

Drugi z modeli, Campingaz C-Line 2400 Deluxe to jeszcze większe możliwości, które sprawią, że wieczorne grille zostaną w pamięci na dłużej. Już na pierwszy rzut oka grill wygląda niezwykle luksusowo i elegancko. W połączeniu z wyjątkową funkcjonalnością grill sprawdzi się w każdych warunkach.

Zacznijmy zatem od funkcji grilla. Grill wykorzystuje technologię RBS, która stosuje innowacyjne ceramiczne palniki w ścianach bocznych grilla. Dzięki takiemu wkomponowaniu w grilla, tłuszcz, który skapuje ze smażonych potraw nie trafi na palnik. Sprawia to, że przyrządzane potrawy już nigdy nie ulegną spaleniu. To także zwiększone urozmaicenie w grillowanym menu. Co więcej, wskaźnik Thermosignal przekaże nam informacje o tym, kiedy płyta osiągnie optymalną temperaturę. Pomoże nam to w grillowaniu w najlepszych warunkach. W wyposażeniu grilla znajduje się również specjalny pojemnik, który zatrzymuje ściekający tłuszcz. Zapewnia to utrzymanie grilla w należytej czystości.

Warto również wspomnieć o dużej mocy urządzenia. Dzięki 9,4kW grillowanie będzie przebiegać w wyjątkowo sprawny sposób.

To jednak nie wszystko. Sporych rozmiarów powierzchnia grillowania (2450mc2) pozwala na przyrządzenie dużej ilości żywności jednocześnie. Jej nieprzywieralna powłoka przekłada się na wysoką higienę pracy. Ponadto, na jednej z półek znajdują się dodatkowe uchwyty, które pomagają utrzymać grilla w należytej czystości.

W kwestii bezpieczeństwa zadbano, by sprzęt posiadał antypoślizgową podstawę utrzymującą grilla w stabilnej pozycji. Z drugiej strony grill posiada kółka, które sprawiają, że przenoszenie grilla nigdy nie było tak proste.
campingaz
Cena 2399zł.

Grill w ogrodzie to niewątpliwie nieodłączny element wielu spotkań towarzyskich. Jeśli zatem wybierać raz, a porządnie, czemu nie postawić na solidność i funkcjonalność, tak jak ma to miejsce w przypadku grilli Campingaz.

Źródło zdjęć: campingaz.com

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 0 Flares ×

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>