Czytniki e-booków

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 0 Flares ×

Zapewne nie raz spotkaliście się z sytuacją, w której Ty lub druga osoba korzystała z czytnika e-booka. Coraz częściej to zjawisko pojawia się wokół nas i być może w przyszłości całkowicie zastąpi prawdziwe książki. Czym tak naprawdę jest e-book i czytnik e-booków?

E-book to nazwa wywodząca się z od słów electronic (elektroniczna) oraz book (książka), czyli w skrócie e-book. E-book to treść ksiązki zapisana w formie elektronicznej przeznaczona do czytników e-booków.

Czytnik e-booków jest to idealne urządzenie dla osób, które dużo czytają i nie mają możliwości noszenia przy sobie ogromnej ilości tomów ulubionych książek. Czytnik, mimo elektronicznej formy nie wpływa wadliwie na wzrok. Dzieje się to ze względu na brak podświetlenia w monitorze urządzenia. Co prawda wynikiem tego , jest brak możliwości czytania po ciemku bez lampki, ale za to nie męczy wzroku oraz pobiera mało prądu. Średni czas użytkowania sprzętu bez ładowania to ok tydzień, dwa. Ponadto czytnik niewiele waży, co jest ogromną zaletą. Książki na czytnik ściągane są za pomocą internetu zawartego w czytniku, lub poprzez kabel USB. Czytnik może pomieścić ogromną ilość ulubionej literatury. Inne korzyści wynikające z użytkowania czytnika e-booka to między innymi dostęp do nieograniczonej liczby i charalteru książek. W żadnej bibliotece świata nie znajdziesz tylu dostępnych książek w jednym miejscu, jak w internecie. Mobilność czytnika zapewni Ci czytanie w wielu miejscach, takich jak autobus, pociąg, czy podczas czekania w parku na przyjaciela. Ponadto dzięki dostępowi do internetu masz zapewniony niski koszt pozyskiwania czasem trudno dostępnych i drogich książek. Kolejną istotna cecha są jego niewielkie wymiary i mała waga w stosunku do prawdziwej książki. Także dzięki korzystaniu z czytnika, wspierasz ekologię. Czytniki są również proste w obsłudze, a w wielu modelach występuje ekran dotykowy. Istnieje też możliwość dostosowania wielkości czcionki, co pozwoli na czytanie tekstu osobom z wadą wzroku.

Najbardziej znanymi obecnie markami czytników e-booków są : Amazon Kindle, Hanlin, Kobo Reader oraz Onyx book.

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 0 Flares ×

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>