Czy warto zdecydować się na telewizor lcd?

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 0 Flares ×

Rynek elektroniczny zalewany jest co miesiąc przez coraz to nowsze urządzenia, podobnie jest z samymi telewizorami. Każda marka reklamuje swoje produkty najlepiej jak potrafi i stara się przekonać konsumenta do zakupu właśnie tego modelu.

Wiele osób za sprawą sprzedawców uważa, że telewizory lcd to starszy model, który jest coraz rzadziej wybierany. Nie do końca jest to takie proste. Przede wszystkim warto wiedzieć czym są telewizory lcd – wiedza pozwala bowiem na określenie tego czy taki telewizor faktycznie będzie dobrym wyborem. Telewizor lcd bierze swą nazwę od ekranu, w którym zastosowano ciekłokrystaliczny wyświetlacz – od angielskiej nazwy w skrócie właśnie lcd. Oznacza to tyle, że taki telewizor oświetlany jest przez lampy fluorescencyjne, potocznie nazywane również świetlówkami. Jest to ważne przy odczuwaniu odbieranych przez widza kolorów.

W starszych modelach telewizorów lcd, które jako pierwsze pojawiały się na rynku miało to ogromny wpływ na odbiór obrazu – wskazywano na niedoskonałą czerń czy brak perfekcyjnego kontrastu kolorów. Należy jednak zauważyć, że od czasu wprowadzenia na rynek pierwszych telewizorów minęło sporo czasu, a technologie zostały mocno udoskonalone. Obecnie nawet telewizory LED posiadają często technologię zbliżoną do klasycznych lcd. Zdecydowanie różnica w kolorach i ich odbiorze nie będzie znacząca dla osób, które na co dzień oglądają zwykłe programy telewizyjne. Jedynie w przypadku kina światowego różnica ta może być minimalnie widoczna – dla specjalisty, niekoniecznie dla laika, który prawdopodobnie nie chce urządzać w domu profesjonalnego kina domowego.

Warto również wskazać na cenę telewizorów lcd. Są to modele jedne z najkorzystniejszych cenowo na rynku, przez co są bardzo chętnie wybierane. Podsumowując jeżeli nie mamy mocno wyczulonego wzroku, a przed telewizorem nie spędzamy całych dni, to telewizor lcd będzie prawdopodobnie jednym z najlepszych zakupów, na jaki możemy się zdecydować. Dobra jakość obrazu, odpowiednia cena – to ogromne plusy. Jeśli jednak poszukujemy czegoś lepszego to warto pomyśleć o tv 4k.

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 0 Flares ×

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>