Co potrafi smart tv?

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 0 Flares ×

Dostęp do mediów społecznościowych, przeglądanie stron internetowych czy sterowanie odbiornikiem za pomocą głosu – inteligentne telewizory to nowoczesne urządzenia, które wyznaczają zupełnie inny poziom domowej rozrywki. Jeśli chcesz w swoim domu stworzyć multimedialne centrum, sprawdź co do zaoferowania mają smart tv.

Seans ulubionego filmu, kolejne epizody ulubionego serialu czy ciekawy program przyrodniczy – telewizja to wciąż najpopularniejsza rozrywka, która gromadzi przed odbiornikiem całe rodziny. Nowoczesna technologia sprawia, że zmienia się nie tylko jakość wyświetlanego na telewizorach obrazu, ale też możliwości, jakie daje samo urządzenie. Oto kilka najciekawszych z nich. A jeśli wciąż zastanawiasz się, jaki telewizor wybrać, przydatne wskazówki znajdziesz na: http://www.euro.com.pl/artykuly/wszystkie/artykul-jak-wybrac-telewizor-.bhtml

Co to jest smart TV?

luggage-930768_1280

Inteligentne telewizory to urządzenia, które odbierają sygnał telewizji satelitarnej, naziemnej oraz korzystają z łączy internetowych. To właśnie ta ostatnia funkcjonalność daje najwięcej możliwości – przeglądanie stron internetowych, korzystanie z mediów społecznościowych i komunikatorów i wreszcie instalowanie aplikacji oraz dostęp do serwisów VOD. Inteligentne telewizory gwarantują zatem bardziej rozbudowaną rozrywkę.

Pilot odchodzi do lamusa

television-remote-control-525705_1280

Większość użytkowników telewizorów jest przyzwyczajona do tego, że sterowanie odbiornikiem odbywa się za pomocą pilota. Sterownik ten bywał uciążliwy, bo zazwyczaj trudno go było znaleźć, a jak już się pojawił w zasięgu wzroku, to najczęściej jego baterie były rozładowane. Producenci smart tv postawili zatem na rewolucyjny system i nowoczesnymi modelami można sterować za pomocą gestów lub głosu, a także smartfona.

Bogactwo aplikacji

Jednak największą rozrywkę za pośrednictwem smart tv dostarczają różnorodne aplikacje, jakie można zainstalować na telewizorze. Co więcej dostępne są one w polskiej wersji językowej. Poszczególni producenci tworzą własne platformy z aplikacjami, a dzięki nim możliwe jest znaczne rozszerzenie funkcjonalności telewizora.

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 0 Flares ×

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>